24.06.2020 SPRÁVY

Prezidentka Čaputová náhle ruší svoj program. Ostala v domácej karanténe.

Archívne foto

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa dnes mala stretnúť s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom. Diskutovať mali o pandémii, európskom pláne obnovy a o spoločnej priorite, ktorou je ochrana životného prostredia.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa mala stretnúť s rakúskym kolegom o 10.00 hodine v Pezinku. Po stretnutí mali mať aj spoločné vyhlásenie pre médiá.

Zuzana Čaputová svoj program zrušila pre koronavírus. "Upozorňujeme redakcie, že prezidentka SR Zuzana Čaputová ruší svoj plánovaný program a do piatka 26. júna zostáva preventívne v domácej karanténe vzhľadom na to, že jeden zo zamestnancov prezidentskej kancelárie prišiel do kontaktu s osobou pozitívne testovanou na koronavírus," uviedol hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Prezidentka má nagetívny test!

Zuzana Čaputová aj zamestnanec jej kancelárie, ktorý bol v kontakte s infikovanou osobou, majú negatívne testy na nový koronavírus. Informoval o tom hovorca prezidentky. "Naďalej však zostávajú v platnosti prijaté preventívne opatrenia a program prezidentky je až do výsledkov opakovaného testovania v najbližších dňoch zrušený," doplnil Martin Strižinec.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.