PREDSTAVUJEME: Poliaci posielajú na Gypsy Fest svoju najväčšiu hviezdu

foto DV

Bratislava, 24. júla 2013 (Gipsy Television) - Rómska internetová televízia "Gipsy Television" vám postupne predstavuje rómskych umelcov, ktorí vystúpia na šiestom ročníku svetového rómskeho festivalu International Gypsy Fest. Rezprzentantom Poľska bude jej najväčšia hviezda Don Vasyl.
Don Vasyl precestoval so svojou kapelou "Don Vasyl a Cigánske hviezdy", ktorú založil v roku 1987 takmer celý svet. Pochváliť sa môže aj tým, že vystúpil v sídle OSN v New Yorku či v slávnej "Paris Olympia".

 

 

V priebehu viac ako dvadsať ročnej práce objavil vo svojej krajine rómske spevácke hviezdy ako Vasyla Juniora, Elzu, Dzianiho, Lisu, Carmen, Petra, a mnoho ďalších. Na konte má 55 oficiálne vydaných hudobných nosičov. Je držiteľom 11-tich zlatých albumov.

 

 

  

Don Vasyl je zároveň organizátorom najväčšieho rómskeho festivalu v Európe, ktorý sa každoročne usporadúva v meste Ciechocinek a vysiela ho celoštátna televízia v priamom prenose.

 

 

Fotogaléria:

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

V Humennom sa uskutočnil Deň rómskej kultúry.

Predstaviť kultúru rómskeho etnika ako súčasť bohatého kultúrneho dedičstva regiónu horného Zemplína bol jedným z cieľov multižánrového podujatia Stretnutie kultúr v múzeu - Deň rómskej kultúry.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.