04.08.2020 SPRÁVY

Pre 23 rokmi získali deti z Jarovníc bronzové medaily na súťaži v Japonsku.

Archívne foto

Pred 23 rokmi získala Emília Bílá a Marián Kaleja bronzovú medailu na 27. ročníku Medzinárodnej detskej súťažnej výstavy v Japonsku.

Dnes už 36-ročná Emília Bílá sa na súťaži prezentovala výtvarným dielom s názvom Portrét, a Marián Kaleja výtvarnou prácou nazvanou Na bicykli. Za svoje diela získali bronzové medaily na súťaži v Japonsku.

Organizátorom súťaže a výstavy bola japonská televízia a nadácia pre umeleckú výchovu Biiku Bunka Kyokai. Našim výtvarníkom konkurovali deti z 83 krajín sveta, ktoré zaslali do Japonska dovedna 265 135 prác.

Rómske deti z Jarovníc v okrese Sabinov sú úspešnými výtvarníkmi. Presvedčili o tom už viackrát, keď ich práce získali uznanie a ocenenia nielen na Slovensku, ale aj na svetových súťažiach a výstavách.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.