10.09.2019 SPRÁVY

PRAKOVCE: Majiteľ reštaurácie odmietol obslúžiť rómsku rodinu.

Foto: Milan Daniel

Svoju negatívnu skúsenosť zverejnil na sociálnej sieti Milan Daniel. Práve on chcel pozvať do tamojšej reštaurácie na obed rómsku rodinu. Majiteľ ju údajne odmietol obslúžit.

“Chcel som jednu slušnú avšak chudobnú rodinu pozvať na teplý obed. Podotýkam v čistom obelečení. Prišiel som do reštaurácie vopred, aby som sa spýtal personálu či je voľno a či môžeme si u nich dať teplé jedlo. Upovedomil som, že ide o rómsku rodinku, nemusel som, ale upovedomil. Rodinka nijako zlá, nikdy nikomu neublížila, nikoho neokradla,“ uviedol Milan Daniel na socialnej sieti.  

 

Žena, ktorá v reštaurácii obsluhovala s tým, podľa Daniela, súhlasila. Následne však prišiel majiteľ, ktorému údajne rómska rodina prekážala.  

 

”Boli tam okrem mňa traja hostia a personál, ktorý všetko počul, keďže kričal - “Ja sem žiadnu zberbu nepustím, nikto z nich sa u mňa nenaje. Medzi tým už prišla rodinka, ktorú som nevidel, že sú tu. Počuli to, lebo stáli vonku a on to za pochodu doslova kričal. Prosil som, že ja mu sem predsa žiadnu zberbu nenosím, že ručím za nich. Neuspel som,” vysvetlil Daniel. 

 

Milan Daniel mal podat trestné oznamenie na polícii v Gelnici. “On sa zachoval ako samozvaný zákon a nezabudol mi to aj patrične pripomínať. Keby to zákon umožňoval, asi by mal nejaký nápis na dverách a ja by som to rešpektoval, ale toto náš zákon nedovoľuje,” dodal Milan Daniel.  

Majiteľ reštaurácie: Rasista nie som! Zamestnávam aj Rómov.

Gipsy Television sa skontaktovala s majiteľom reštaurácie Milanom Topolym. Podľa jeho slov, rodinu neobslúžili pravdepodobne pre spor z minulosti. Topoly ale odmieta tvrdenie, že je rasista. Vo viacerých svojich firmách zamestnáva Rómov. Ako nám povedal v telefonickom rozhovore, v spomínanej reštaurácii Rómom umožňuje organizovať krstiny a iné rodinné akcie. Topoly spor bližšie nechcel konkretizovať. Chce si počkat na policajné vyšetrovanie.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Zverejnili nové fotografie z dolapenia nacistického zločinca Eichmanna.

Izraelská vnútorná tajná služba Šin Bet zverejnila nové fotografie týkajúce sa operácie, počas ktorej pred 60 rokmi v Argentíne chytili jedného z najhľadanejších nacistických zločincov Adolfa Eichmanna. 

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!