PR: Požiadal premiérku o stanovisko k deportácii Rómov z Francúzska

foto TASR/Jozef Ďurník

Bratislava 9. septembra 2010 (TASR) - Parlament Rómov SR požiadal listom premiérku Ivetu Radičovú a vládu SR o stanovisko k deportácii a vyháňaniu Rómov z Francúzskej republiky. "Do dnešného dňa i po stredajšom (8.9.) zasadnutí vlády takéto stanovisko, v ktorom by odsúdila deportáciu Rómov z Francúzska neprijala," konštatoval pre TASR predseda Parlamentu Rómov SR Ladislav Fízik.

Vláda sa tvári, ako keby sa "deportácia a vyháňanie Rómov z Francúzska Slovenskej republiky netýkalo," tvrdí Fízik. Zároveň dodal, že stav Rómov na Slovensku je taký kritický, že môžeme očakávať pohyb Rómov zo Slovenska na Západ alebo môžeme očakávať iné sociálno-ekologické a zdravotné udalosti. "Odsudzujeme ponímanie Rómov v Európe, teda i na Slovensku ako kriminálnikov a iných zločincov len preto, že si hľadáme lepší život, respektíve lepšiu budúcnosť pre deti," uviedol Fízik. Dodal, že v priestore diskriminácie, rasizmu, nezamestnanosti, biedy a represie sa žiť nedá.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.