11.08.2020 SPRÁVY

Polícia zadržala a obvinila z extrémizmu aj bubeníka kapely Horkýže Slíže.

Zdroj: FB Polície a Blog J. Benčíka

Polícia v utorok od rána zasahovala vo viacerých slovenských mestách v rámci akcie s krycím názvom ŠAŠOVIA. „V súvislosti s páchaním extrémistickej trestnej činnosti sme zadržali deväť osôb," uviedol PZ.

V súčasnosti ešte prebiehajú procesné úkony, preto ďalšie informácie poskytneme neskôr, napísala polícia na facebooku. Akcia podľa polícia prebiehala aj v Česku.

"Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil Karola P., Rastislava R., Tomáša F., Jozefa P., Radovana K., Radoslava V., Róberta T., Mareka V. a Petra S.,  zo zločinu výroby extrémistických materiálov a za pokračujúci zločin rozširovania extrémistického materiálu," uviedla Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia PZ.

Obvinení  sa mali podieľať na výrobe hudobných albumov s extrémistickou tematikou. 

Podľa informácií TV Markíza vykonali elitní policajti prehliadky bytov a nahrávacieho štúdia. Medzi zadržanými sú aj dve známe mená. Prvým je Rastislav Rogel. Údajne u neho mali nájsť zberateľské predmety s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Medzi zadržanými má byť aj Marek Viršík, bubeník a manažér kapely Horkýže Slíže.

Pred štyrmi rokmi Denník SME informoval, že Viršík mal poskytnúť nahrávacie štúdio HStudio kapele Krátky Proces, ktorej spevákom je zadržaný Rogel. Kapela je známa radikálnymi textami.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.