POLÍCIA: Vieme, kde pracuje 231 policajných špecialistov "na Rómov"

foto minv.sk

Bratislava, 17. augusta 2013 (Gipsy Televison) - "V polícií máme od roku 2005 špecialistov na prácu s rómskymi komunitami, v súčasnosti ich je 231," povedala pre Gipsy Television Sivia Keratová z komunikačného odboru Ministerstva vnútra. Koľko z nich je Rómov rezort vnútra nepovedal.

"Počet Rómov slúžiacich v polícií nesledujeme. Ani nemôžeme, pretože by to bolo diskriminačné. Podmienky pre prijatie sú rovnaké pre každého uchádzača a taktiež aj podmienky pre zaradenie, či výkon služby nie sú odlišné," povedala pre Gipsy Television Silvia Keratová z komunikačného odboru Ministerstva vnútra.


"V polícií máme však od roku 2005 špecialistov na prácu s rómskymi komunitami, v súčasnosti ich je 231," dodala Keratová.

Pollák chce viac Rómov v Policajnom zbore


Niektorí Rómovia, ktorí prejavili záujem o prácu v Policajnom zbore už údajne pôsobia v lokalitách, kde žijú Rómovia ako policajní špecialisti. Splnomocnenec Pollák aj samotné Ministerstvo vnútra (poz. red.: Úrad splnomocnenca pre rómske komunity patrí pod Ministerstvo vnútra) chcú viac takýchto ľudí v teréne.

"Je to vec na ktorej chce Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity aj ja osobne pracovať. Už dlhšie rozprávame s ministrom vnútra o tom, aby sme našli priestor pre Rómov v Policajnom zbore a verím, že aj táto pozícia bude predĺženou rukou rôznych stratégií a reforiem, aby sa životy v rómskych komunitách zmenili," povedal pre Gipsy Television splnomocnenec Peter Pollák.

 

 

 

Pollák otvorene hovorí o prioritných pozíciach, ktoré musia pracovať s menšinou v teréne. "Asistent učiteľa, zdravotný asistent, sociálny pracovník a policajný špecialista. Prostredníctvom nich môžeme realizovať zmeny v rómskych komunitách," vyvsetlil Pollák pre Gipsy Television.

Kde nájdete policajného špecialistu

KR PZ Bratislava

6 referentov špecialistov

KR PZ Trnava

18 referentov špecialistov

KR PZ Nitra

18 referentov špecialistov

KR PZ Trenčín

8 referentov špecialistov

KR PZ Banská Bystrica

44 referentov špecialistov

KR PZ Žilina

8 referentov špecialistov

KR PZ Prešov

64 referentov špecialistov

KR PZ Košice

65 referentov špecialistov

Spolu KR PZ

231 referentov špecialistov

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Americký Kongres schválil nový sviatok na počesť zrušenia otroctva.

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA schválila v stredu návrh zákona, ktorým sa  krajine zavádza nový federálny sviatok: 19. jún – tzv. Juneteenth, deň pripomínajúci ukončenie otroctva v krajine.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.