POLÍCIA: Vieme, kde pracuje 231 policajných špecialistov "na Rómov"

foto minv.sk

Bratislava, 17. augusta 2013 (Gipsy Televison) - "V polícií máme od roku 2005 špecialistov na prácu s rómskymi komunitami, v súčasnosti ich je 231," povedala pre Gipsy Television Sivia Keratová z komunikačného odboru Ministerstva vnútra. Koľko z nich je Rómov rezort vnútra nepovedal.

"Počet Rómov slúžiacich v polícií nesledujeme. Ani nemôžeme, pretože by to bolo diskriminačné. Podmienky pre prijatie sú rovnaké pre každého uchádzača a taktiež aj podmienky pre zaradenie, či výkon služby nie sú odlišné," povedala pre Gipsy Television Silvia Keratová z komunikačného odboru Ministerstva vnútra.


"V polícií máme však od roku 2005 špecialistov na prácu s rómskymi komunitami, v súčasnosti ich je 231," dodala Keratová.

Pollák chce viac Rómov v Policajnom zbore


Niektorí Rómovia, ktorí prejavili záujem o prácu v Policajnom zbore už údajne pôsobia v lokalitách, kde žijú Rómovia ako policajní špecialisti. Splnomocnenec Pollák aj samotné Ministerstvo vnútra (poz. red.: Úrad splnomocnenca pre rómske komunity patrí pod Ministerstvo vnútra) chcú viac takýchto ľudí v teréne.

"Je to vec na ktorej chce Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity aj ja osobne pracovať. Už dlhšie rozprávame s ministrom vnútra o tom, aby sme našli priestor pre Rómov v Policajnom zbore a verím, že aj táto pozícia bude predĺženou rukou rôznych stratégií a reforiem, aby sa životy v rómskych komunitách zmenili," povedal pre Gipsy Television splnomocnenec Peter Pollák.

 

 

 

Pollák otvorene hovorí o prioritných pozíciach, ktoré musia pracovať s menšinou v teréne. "Asistent učiteľa, zdravotný asistent, sociálny pracovník a policajný špecialista. Prostredníctvom nich môžeme realizovať zmeny v rómskych komunitách," vyvsetlil Pollák pre Gipsy Television.

Kde nájdete policajného špecialistu

KR PZ Bratislava

6 referentov špecialistov

KR PZ Trnava

18 referentov špecialistov

KR PZ Nitra

18 referentov špecialistov

KR PZ Trenčín

8 referentov špecialistov

KR PZ Banská Bystrica

44 referentov špecialistov

KR PZ Žilina

8 referentov špecialistov

KR PZ Prešov

64 referentov špecialistov

KR PZ Košice

65 referentov špecialistov

Spolu KR PZ

231 referentov špecialistov

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.