21.05.2020 SPRÁVY

Počet obetí koronavírusu v Európe už presiahol 170.000.

Foto: Dmitri Lovetsky

Pandémia nového koronavírusu si v Európe vyžiadala už viac ako 170.000 obetí, pričom najvyššie počty úmrtí zaznamenali v Británii, Taliansku, Francúzsku a Španielsku. Vyplýva to z údajov, ktoré dnes zhromaždila agentúra AFP.

Európa je pandémiou najviac zasiahnutým svetadielom. Dosiaľ tam zaznamenali 1.957.819 prípadov nákazy novým koronavírusom, z toho 170.032 osôb jej podľahlo. Najvyššie počty obetí evidujú Británia (35.704), Taliansko (32.330), Francúzsko (28.132) a Španielsko (27.888).

AFP svoje štatistiky zostavuje na základe oficiálnych údajov z jednotlivých krajín a informácií Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Agentúra zároveň upozorňuje, že skutočný počet nakazených i úmrtí môže byť vo viacerých krajinách vyšší. Mnohé štáty totiž testujú len ľudí, ktorí majú vážnejšie príznaky infekcie a vyžadujú si hospitalizáciu.

Na celom svete sa už koronavírusom nakazilo vyše päť miliónov osôb. Ochoreniu COVID-19, ktoré tento vírus spôsobuje, podľahlo vyše 328.000 ľudí. V globálnom meradle sú krajinou s najvyšším počtom obetí Spojené štáty, ktoré zaznamenali už k viac ako 93.000 úmrtí.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.