12.06.2020 SPRÁVY

P. Pollák ml. podáva na Mazureka trestné oznámenie. Dôvodom je jeho hoax o útočníkovi z Vrútok.

Reprofoto

Poslanec NR SR Peter Pollák mladší podá trestné oznámenie na svojho kolegu, poslanca Milana Mazureka. Dôvodom je to, že na sociálnej sieti mal šíriť klamstvo. 

Milan Mazurek tvrdí, že útočník z Vrútok je Róm. "Len v pondelok zavraždil 6 bodnými ranami neznámy páchateľ 90 ročnú starenku v obci Muráň, pričom podľa opisu ide o príslušníka "diskriminovanej" menšiny. Dnes ďalší vtrhne do školy a bodá nožom ako zmyslov zbavený? Dobodal dokonca aj malé deti a ženy," napísal M. Mazurek na sociálnej sieti.

"Zaujíma ma či mudrlanti ako Pollák a Biháriová konečne prevezmú zodpovednosť aj za tieto činy svojej komunity a prestanú kecať nezmysly o rasizme a diskriminácii," pokračoval poslanec Národnej rady SR, ktorý bol právoplatne odsúdený za extrémistické trestné činy.

Mazurek člen strany Kotlebovci-ĽSNS dokonca vyzýval ľudí, aby si zadovážili zbrojný preukaz. "Štát vás jednoducho ochrániť nedokáže a doba sa neustále mení. Niekedy by sme si útok narušeného magora s nožom na škole spojili s americkým filmom, dnes je to slovenská realita."

Polícia dementovala tvrdenie, že útočník bol Róm!

Prezídium Policajného zboru dementovalo informáciu, že útočník z Vrútok bol Róm. Okrem Mazureka hoax zverejnil istý profil s názvom Spravodajstvo INE. "Uvedené informácie sme zverejnili nad rámec našich povinností a zvyklostí, avšak toto zverejnenie považujeme za verejný záujem, keďže sú masovo šírené dezinformácie, ktorých jediným cieľom je vyvolanie nenávisti, čo by mohlo mať za následok agresívne fyzické útoky voči istej skupine osôb, čo mu chceme takýmto proaktívnym prístupom eliminovať," uviedla polícia.

Pollák podá na Mazureka trestné oznámenie.

Peter Pollák mladší pre šírenie hoaxu s cieľom vyvolať nenávisť voči Rómom podá trestné oznámenie. "Ja osobne podávam trestné oznámenie za burcovanie, podnecovanie k násiliu a pre šírenie poplašnej správy," povedal Pollák, poslanec Národnej rady SR.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.