Česko/ Praha, 19.08.2015 SPRÁVY

Olašská Rómka sa vymyká stereotypom. Študuje medzinárodné vzťahy a pracuje na veľvyslanectve.

foto Gipsy Television

Niekto by od nej čakal, že sa v 15-tich rokoch vydá za olašského Róma a porodí mu deti. Ona chce byť ale nezávislá a vzdelaná. To, čo dosiaľ dokázala 23 ročná Marie Brendzová jej môže závidieť nejeden neróm.

Marie Brendzová z Prahy je olašská Rómka. V súčasnosti študuje už tretí rok na prestížnej Anglo-americkej univerzite. Zároveň pracuje na Egyptskom veľvyslanectve. 

"Pre mňa je dôležité mať vzdelanie preto, aby som sa ukázala v rómskej komunite ako pozitívny vzor. Chcem im dokázať, že sa to dá, že môžete pracovať, môžete mať kariéru, ale môžete si zachovať aj svoje rómstvo," povedala pre Gipsy Television Marie Brendzová.

Pozrite si celý videorozhovor s M. Brendzovou

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Diana, princezná z Walesu, by sa dožila 60. narodenín.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie vo štvrtok 1. júla 60. rokov.

Showbiz

ŠORTY: Mohol som mať strednú školu, mohol som sa slušne vyjadrovať. Vždy som bol pre nich Cigán.

Moderátor Šorty patrí k najvýraznejším hlasom slovenského éteru. V súčasnosti pôsobí v rádiu Európa 2. So skromného Zvolenčana je dnes aj úspešný spevák.