20.03.2020 SPRÁVY

Obchodníci žiadajú Ústredný krízový štáb, aby raz v týždni boli všetky obchody zatvorené.

Ilustračné foto: AP/Paul White

K výzve Slovenskej aliancie moderného obchodu a Zväz obchodu Slovenskej republiky sa pridala aj Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Potravinárska komora Slovenska.

"Aby sme dokázali službu verejnosti vykonávať aj naďalej, chceme spoločne apelovať na Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky, aby vymedzil jeden deň v týždni počas trvania mimoriadneho stavu na území Slovenskej republiky, kedy by boli zavreté všetky obchody vrátane predajní s potravinami a drogériou," uviedla hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

Potravinári, poľnohospodári a obchodníci tvrdia, že pracujú pod obrovským tlakom od začiatku krízy. Pre okolnosti vyplývajúce z mimoriadneho stavu na Slovensku čelia nedostatku pracovníkov v prevádzkach. Pre obmedzenia na hraničných priechodoch je tiež vyvíjaný veľký tlak na logistiku. "V tejto mimoriadnej situácii patrí veľké poďakovanie všetkým našim zamestnancom, vďaka ktorým zabezpečujeme potraviny a drogériu pre ľudí na celom Slovensku. Podporujeme ich, ako vieme a preto by sme im chceli dopriať deň oddychu. Pre zvýšený dopyt zo strany zákazníkov sú v práci vystavovaní veľkému tlaku," uviedla Holéciová.

Jednotné opatrenie žiadajú od Ústredného krízového štábu SR preto, aby nevznikol chaos pri individuálnych rozhodnutiach dotknutých subjektov. "Navyše zákon o ochrane hospodárskej súťaže nám nedovoľuje, aby sme sa vzájomne na tom dohodli. Zároveň chceme zdôrazniť, že toto opatrenie žiadame len na obdobie trvania mimoriadneho stavu na území Slovenskej republiky," dodala hovorkyňa SPPK.

Obchodníci opätovne zákazníkov uistili, že potravín je dostatok a nie je dôvod na žiadnu paniku. Opatrenie, ktoré požadujú, vyplýva výhradne z ich snahy znížiť tlak na zamestnancov a logistiku.

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

SAM KHERE: Ovplyvňuje náboženstvo život Róm?

Náboženské misie, ktoré fungujú v rómskych osadách, majú veľký vplyv na sociálne začleňovanie Rómov. Tvrdia to nielen experti, ale aj samotné cirkvi. Práca tradičných, ale i netradičných náboženských hnutí sa preto javí ako mimoriadne účinný nástroj.

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!