09.03.2017 SPRÁVY

NITRA: Poďte študovať sociálne služby a poradenstvo.

foto ÚRŠ

Baví vás práca s ľuďmi? Vidíte sa v budúcnosti ako manažéri služieb či sociálni poradcovia? Ústav romologických štúdií v Nitre vám ponúka vysokoškolské štúdium v modernom odbore sociálne služby a poradenstvo.

Ide o študijný odbor, ktorý má zatiaľ málo absolventov. "Na pracovnom trhu bude o týchto absolventov záujem. Otvorí im to cestu do sociálnych zariadení, ako sú napríklad domovy pre seniorov, denné stacionáre pre deti a rodiny, sociálne poradne, komunitné centrá.  Tie sú v každom meste a v každej väčšej obci na Slovensku. Absolventi môžu pracovať aj v rôznych organizáciách, inštitúciách, úradoch. Všade tam, kde sú potrebné poradenské služby," povedala pre Gipsy Television Jurina Rusnáková, riaditeľka Ústavu romologických štúdií v Nitre.

Ústav romologických štúdií ponúka študentom možnosť stráviť semester na univerzite v zahraničí. "Škola študentov podporí finančne aj organizačne. Budú sa môcť zapojiť do mnohých výskumných, charitatívnych projektov a pracovať v nich s ostatnými študentmi a pedagógmi. Naučia sa byť dobrými pomáhajúcimi profesionálmi a dozvedia sa veľa zaujímavého o jazyku, kultúre či dejinách Rómov," vysvetlila Rusnáková.

Zaujímavé pre študentov zrejme bude to, že nemusia absolvovať prijímačky. Kritériá výberu uchádzačov nájdete na stránkach Ústavu romologických štúdií Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre www.urs.fsvaz.ukf.sk alebo stránkach fakulty www.fsvaz.ukf.sk. Prihlášky na bakalárske štúdium prijímajú do 31. 3. 2017  a na magisterské štúdium do 30. 4. 2017. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, zriadi aj včelnice.

Prešovská univerzita zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.

Showbiz

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.