10.01.2020 SPRÁVY

Národná banka Slovenska chce zlepšiť finančnú gramotnosť chudobných Rómov.

Ilustračné foto Gipsy Television

Národná banka Slovenska školí terénnych sociálnych pracovníkov. Odborníci na financie im vysvetľujú základy finančnej gramotnosti. Terénni sociálni pracovníci potom tieto vedomosti odovzdajú ľuďom zo sociálne nevýhodného prostredia.

Spoločný projekt Národnej banky Slovenska a Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny podporí finančnú gramotnosť obyvateľov Slovenska. Experti NBS už majú za sebou prvé školenie. Užitočné informácie odovzdali 24 terénnym pracovníkom z celého Slovenska.

"Projekt ako celok bude bežať v priebehu celého nového roka. Cieľovou skupinou je 260 terénnych pracovníkov," povedal pre Gipsy Television Roman Fusek, riaditeľ Odboru finančných spotrebiteľov NBS."Pracovníci NBS chcú zistiť informácie, akým spôsobom postupujú v teréne, aké sú konkrétne problémy a konkrétne situácie s ktorými sa stretávajú v teréne,"
povedala hovorkyňa Ústredia práce Mária Hrehová.

Ľudia, ktorí majú minimálne príjmy, majú problém s pravidelným platením bežných účtov. Dôvodom je to, že si nevedia zadeliť peniaze. Podľa Oľgy Jarošovej z Komory terénnych pracovníkov je toto poradenstvo pre chudobných ľudí veľmi dôležité.

Viac v reportáži Róberta HamburgbadžaPreskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.