MONITOR: Bývalý poslanec Smeru-SD J. Kvorka sa má postaviť pred súd

foto TASR

Bratislava 2. marca 2011 (TASR) - Bývalý poslanec NR SR a súčasný okresný šéf Smeru-SD v Martine Ján Kvorka je prvým politikom bývalej garnitúry, ktorý sa má postaviť pred súd. V dnešnom vydaní o tom informuje denník Sme s tým, že vyšetrovateľ v utorok (1.3.) podal návrh na jeho obžalobu.

"Vyšetrovateľ skončil vyšetrovanie a spis zaslal prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby," potvrdil denníku hovorca žilinskej polície Radko Moravčík. Exposlanec sa mal previniť tým, že s ďalšími dvoma obvinenými údajne násilím odvliekol a zbil mladého Róma. Prípad sa rieši už dlhšie, parlament totiž v minulom volebnom období nevydal Kvorku na trestné stíhanie. Ako poslanec bol chránený imunitou. Všetci traja aktéri sú obvinení zo zločinu obmedzovania osobnej slobody.

"Bude záležať na prokurátorovi, či ho obžaluje," reagoval tieňový minister spravodlivosti a poslanec Smeru-SD Róbert Madej. Podľa denníka bol Madej jedným z poslancov, ktorý sa v parlamente Kvorku zastal, keď prokurátor žiadal o zbavenie imunity. "Neviem, aké boli urobené úkony v tomto prípade, ale vtedy neboli dostatočné," vysvetľuje svoj vtedajší postoj. Za nedostatky vo vyšetrovaní považuje, že ako dôkazy boli uvedené protichodné výpovede.

Za trestný čin obmedzovania osobnej slobody hrozí trest šesť mesiacov až tri roky. V prípade, že ide o závažnejšie obmedzovanie, až osem rokov. Väčšina podozrivých politikov však doteraz skončila bez trestu.

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.