29.04.2020 SPRÁVY

Minister vnútra R. Mikulec sa stretol s rómskymi poslancami pre kauzu Krompachy.

Foto: Ministerstvo vnútra

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sa v stredu stretol s poslancami NR SR za OĽANO Petrom Pollákom ml., Jánom Herákom a Jarmilou Vaňovou. Dôvodom boli medializované informácie o údajnom napadnutí rómskych detí členom Policajného zboru.

"Dnes som na pôde Ministerstva vnútra prijal mojich kolegov - poslancov NRSR za Oľano, Petra Polláka ml., Jána Heráka a Jarmilu Vaňovú, aby sme prediskutovali najnovší incident v rómskej osade v Krompachoch, kde mal policajt v službe zbiť deti," uviedol minister vnútra Roman Mikulec.

Šéf rezortu vnútra poslancom uviedol, že má protichodné informácie a že nie sú totožné s medializovanými informáciami. "Napriek tomu som poslancov ubezpečil, že sa týmto prípadom okamžite začal zaoberať Úrad inšpekčnej služby, ktorý celú vec dôkladne vyšetrí, čo ocenili samotní poslanci," uviedol minister.

Roman Mikulec zároveň ubezpečil poslancov i verejnosť, že o výsledky vyšetrovania sa bude osobne zaujímať. "Zároveň chcem všetkých aktivistov a blogerov poprosiť, aby boli vo svojich vyhláseniach zdržanliví. Vždy je najľahšie okamžite niekoho z niečoho obviniť, ale nie je to správne. Iba spoločným úsilím môžeme budovať prosperujúcu krajinu, v ktorej budú víťaziť fakty nad domnienkami," dodal Roman Mikulec.

SÚVISIACE: Vojenský zdravotník tvrdí, že deti z Krompách majú staršie zranenia.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Showbiz

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.