25.12.2018 SPRÁVY

MIMORIADNA SPRÁVA: V okrese Trebišov stále pribúdajú osýpky.

V okrese Trebišov stále pribúdajú osýpky. Keďže počas vianočných sviatkov budú ľudia chodiť po návštevách, ÚVZ ich odporúča obmedziť.

Osýpky  patria  k najnákazlivejším prenosným ochoreniam, ktoré sa rýchlo šíria vzduchom najmä medzi neočkovanými skupinami obyvateľstva a neúplne očkovanými. Ochorenie prebieha v dvoch štádiách. Prvé štádium trvá 3 - 4 dni, objavuje sa výstup teploty, nádcha, kašeľ a zápal spojiviek. Exantémové štádium začína druhým výstupom teploty, objavením  vyrážky za ušami a v zátylku, ktorý sa šíri na tvár, trup a končatiny. 

"V okrese Trebišov stále pribúdajú osýpky, počas vianočných sviatkov budú ľudia chodiť po návštevách, ÚVZ preto v tejto súvislosti sa rozhodol informovať verejnosť, najmä tehotné ženy aj rodičov s dieťatkami do 15 mesiacov - s odporúčaním, aby obmedzili návštevy," uviedla Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva.Pred návštevou pohotovostnej služby  detí  a dospelých bez očkovania proti osýpkam alebo s neúplným  očkovaním proti osýpkam Úrad verejného zdravotníctva odporúča vopred telefonicky konzultovať s lekárom pohotovosti.

Ambulancia pohotovostnej služby pre deti a dorast Trebišov: 056/ 666 0 266

Ambulancia pohotovostnej služby pre dospelých Trebišov: 056/ 666 0 663

Ústavná pohotovostná služba Trebišov: 056/ 666 0 162

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.