25.12.2018 SPRÁVY

MIMORIADNA SPRÁVA: V okrese Trebišov stále pribúdajú osýpky.

V okrese Trebišov stále pribúdajú osýpky. Keďže počas vianočných sviatkov budú ľudia chodiť po návštevách, ÚVZ ich odporúča obmedziť.

Osýpky  patria  k najnákazlivejším prenosným ochoreniam, ktoré sa rýchlo šíria vzduchom najmä medzi neočkovanými skupinami obyvateľstva a neúplne očkovanými. Ochorenie prebieha v dvoch štádiách. Prvé štádium trvá 3 - 4 dni, objavuje sa výstup teploty, nádcha, kašeľ a zápal spojiviek. Exantémové štádium začína druhým výstupom teploty, objavením  vyrážky za ušami a v zátylku, ktorý sa šíri na tvár, trup a končatiny. 

"V okrese Trebišov stále pribúdajú osýpky, počas vianočných sviatkov budú ľudia chodiť po návštevách, ÚVZ preto v tejto súvislosti sa rozhodol informovať verejnosť, najmä tehotné ženy aj rodičov s dieťatkami do 15 mesiacov - s odporúčaním, aby obmedzili návštevy," uviedla Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva.Pred návštevou pohotovostnej služby  detí  a dospelých bez očkovania proti osýpkam alebo s neúplným  očkovaním proti osýpkam Úrad verejného zdravotníctva odporúča vopred telefonicky konzultovať s lekárom pohotovosti.

Ambulancia pohotovostnej služby pre deti a dorast Trebišov: 056/ 666 0 266

Ambulancia pohotovostnej služby pre dospelých Trebišov: 056/ 666 0 663

Ústavná pohotovostná služba Trebišov: 056/ 666 0 162

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.