29.07.2020 SPRÁVY

Milanovi Berkymu sa splnil sen. Prezidentke Čaputovej daroval jej portrét.

Foto: Milan Berky

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok navštívila banskobystrický kraj. Pri tejto príležitosti sa stretla aj s amatérskym umelcom Milanom Berkym.

Vyštudovaný železničiar sa venuje kresleniu už niekoľko rokov. Dôvodom bola strata zamestnania. Berky nekreslí krajinky či rôzne scenérie. Špecializuje sa na tváre ľudí a ich výraz. 

Okrem portrétov neznámych ľudí nakreslil aj populárne osobnosti. Napríklad herca Harrisona Forda, Michaela Douglasa, herečku Nicole Kidman, Paula Newmana či Roberta de Nira.

Berkyovu zbierku obohatil aj nejeden portrét prezidentky Zuzany Čaputovej. Keďže prezidentka navštívila banskobystrický kraj, stretla sa ním. Milanovi Berkymu sa tak splnil ďalší sen, prezidentke totiž odovzdal jej portrét.

Pozrite si archívnu reportáž

o talentovanom umelcovi.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

V Humennom sa uskutočnil Deň rómskej kultúry.

Predstaviť kultúru rómskeho etnika ako súčasť bohatého kultúrneho dedičstva regiónu horného Zemplína bol jedným z cieľov multižánrového podujatia Stretnutie kultúr v múzeu - Deň rómskej kultúry.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.