29.07.2020 SPRÁVY

Milanovi Berkymu sa splnil sen. Prezidentke Čaputovej daroval jej portrét.

Foto: Milan Berky

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok navštívila banskobystrický kraj. Pri tejto príležitosti sa stretla aj s amatérskym umelcom Milanom Berkym.

Vyštudovaný železničiar sa venuje kresleniu už niekoľko rokov. Dôvodom bola strata zamestnania. Berky nekreslí krajinky či rôzne scenérie. Špecializuje sa na tváre ľudí a ich výraz. 

Okrem portrétov neznámych ľudí nakreslil aj populárne osobnosti. Napríklad herca Harrisona Forda, Michaela Douglasa, herečku Nicole Kidman, Paula Newmana či Roberta de Nira.

Berkyovu zbierku obohatil aj nejeden portrét prezidentky Zuzany Čaputovej. Keďže prezidentka navštívila banskobystrický kraj, stretla sa ním. Milanovi Berkymu sa tak splnil ďalší sen, prezidentke totiž odovzdal jej portrét.

Pozrite si archívnu reportáž

o talentovanom umelcovi.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.