29.07.2020 SPRÁVY

Milanovi Berkymu sa splnil sen. Prezidentke Čaputovej daroval jej portrét.

Foto: Milan Berky

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok navštívila banskobystrický kraj. Pri tejto príležitosti sa stretla aj s amatérskym umelcom Milanom Berkym.

Vyštudovaný železničiar sa venuje kresleniu už niekoľko rokov. Dôvodom bola strata zamestnania. Berky nekreslí krajinky či rôzne scenérie. Špecializuje sa na tváre ľudí a ich výraz. 

Okrem portrétov neznámych ľudí nakreslil aj populárne osobnosti. Napríklad herca Harrisona Forda, Michaela Douglasa, herečku Nicole Kidman, Paula Newmana či Roberta de Nira.

Berkyovu zbierku obohatil aj nejeden portrét prezidentky Zuzany Čaputovej. Keďže prezidentka navštívila banskobystrický kraj, stretla sa ním. Milanovi Berkymu sa tak splnil ďalší sen, prezidentke totiž odovzdal jej portrét.

Pozrite si archívnu reportáž

o talentovanom umelcovi.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.