14.11.2019 SPRÁVY

Medzi obeťami autobusového nešťastia je rómsky manželský pár. Ich dcéra nehodu prežila.

Foto: TASR/FB

Adriana Machová  (†40) a Dušan Kudry  (†42) sú dve obete z dvanástich, ktoré zomreli pri stredajšej nehode autobusu s nákladným autom.

Desiatky policajtov, záchranárov a hasičov zasahovali včera na Zlatomoraveckej ceste pri obci Malanta, kde sa krátko po jednej hodine popoludní zrazilo nákladné auto naložené kamennou zmesou s autobusom, ktorý bol plný ľudí.

Silný náraz mal pre osádku autobusu fatálne následky. Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope. Na záchrane ľudských životov sa podieľali v hustom daždi desiatky záchranárov a zasahoval aj záchranársky vrtuľník."Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Okolnosti a miera zavinenia tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania," uviedlo Prezídium Policajného zboru.

Rodičia zomreli, dcéra nehodu prežila.

Adriana Machová  (†40) a Dušan Kudry  (†42) sa nachádzali v autobuse spolu so svojou maloletou dcérou. Rodičia nehodu neprežili. Dievčatko malo šťastie. Síce ju hospotalizovali v nemocnici, ale podľa našich informácií je v poriadku a čoskoro ju zo zdravotníckeho zariadenia prepustia. Informáciu o úmrtí manželského páru pre Gipsy Television potvrdil starosta obce Kolíňany, kde rómska rodina mala bývať.Manželský pár mal dve maloleté dcéry. Práve staršia z nich bola s nimi v autobuse. Gipsy Television sa pripája a vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým. 

V piatok je štátny smútok.

Prezidentka Zuzana Čaputová si v piatok, v deň štátneho smútku, uctí pamiatku obetí stredajšej tragickej nehody pri Nitre spoločne s predsedom vlády Petrom Pellegrinim zapálením sviečky. Prezidentka i premiér navštívia SOŠ techniky a služieb a gymnázium v Nitre. Navštívia aj Kolíňany, krízové centrum na obecnom úrade.


Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Americký Kongres schválil nový sviatok na počesť zrušenia otroctva.

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA schválila v stredu návrh zákona, ktorým sa  krajine zavádza nový federálny sviatok: 19. jún – tzv. Juneteenth, deň pripomínajúci ukončenie otroctva v krajine.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.