29.12.2021 SPRÁVY

Mazurek musí zaplatiť infektológovi Sabakovi 20-tisícové odškodné.

Reprofoto Gipsy Television

Milan Mazurek musí na základe rozhodnutia kežmarského okresného súdu zaplatiť infektológovi Petrovi Sabakovi 20-tisíc eur ako odškodné za ohováranie.

Poslanec NR SR Milan Mazurek to uviedol na sociálnej sieti s tým, že rozhodnutie sudcu považuje za bezprecedentné. „Žiaden advokát, s ktorým som to konzultoval sa s ničím takým nikdy nestretol. Juraj Šteffel skrátka zneužil svoju moc, aby mi mohol ruinovať život a pripraviť ma v sekunde o príjem," napísal okrem iného v statuse.

"Rozhodol som sa brániť súdnou cestou proti nepravde a tomu čo považujem za ohováranie a krivdu. Považujem totiž za neprípustné, ak sa zdravotník a učiteľ stane terčom nepravdivého ohovárania v záujme politického boja. Obzvlášť ak nepravdy takto šírené môžu podkopávať naše snahy v boji s pandémiou. Hnevá ma to a myslím si, že by s tým mal niekto niečo robiť. A na koľko si myslím, že hnevať sa, ale nič neurobiť nestačí, rozhodol som sa konať a bojovať," uviedol infektológ Peter Sabaka pred časom na sociálnej sieti.

Mazurek má na zaplatenie peňazí tri dni. Sabaka koncom októbra zažaloval aj europoslanca a lídra neparlamentného hnutia Republika Milana Uhríka za ohováranie. "Peniaze, ktoré by sme prípadne vysúdili venujeme na dobročinné účely," uviedol v októbri Sabaka.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Toto sú víťazi Roma Spirit 2021.

Ocenenie Roma Spirit 2021 získali nezisková organizácia Návrat, o.z., Bratislava, mesto Fiľakovo, boxer Viliam Tankó, spoločnosť PASELL SLOVAKIA s.r.o., redaktor Jozef Šivák a módny dizajnér Pavol Berky. O laureátoch ocenenia rozhodla medzinárodná Odborná porota.

Showbiz

VIDEO: Najväčšia dáma známych rómskych plesov sa po smrti dočkala pocty.

Oľga Holubová bola výraznou tvárou známych rómskych plesov, ktoré sa organizujú v Bratislave. Aj keď žila v britskom Londýne, na žiadnom nesmela chýbať. Po smrti sa dočkala pocty. Známa kapela jej zložila pieseň.