29.12.2021 SPRÁVY

Mazurek musí zaplatiť infektológovi Sabakovi 20-tisícové odškodné.

Reprofoto Gipsy Television

Milan Mazurek musí na základe rozhodnutia kežmarského okresného súdu zaplatiť infektológovi Petrovi Sabakovi 20-tisíc eur ako odškodné za ohováranie.

Poslanec NR SR Milan Mazurek to uviedol na sociálnej sieti s tým, že rozhodnutie sudcu považuje za bezprecedentné. „Žiaden advokát, s ktorým som to konzultoval sa s ničím takým nikdy nestretol. Juraj Šteffel skrátka zneužil svoju moc, aby mi mohol ruinovať život a pripraviť ma v sekunde o príjem," napísal okrem iného v statuse.

"Rozhodol som sa brániť súdnou cestou proti nepravde a tomu čo považujem za ohováranie a krivdu. Považujem totiž za neprípustné, ak sa zdravotník a učiteľ stane terčom nepravdivého ohovárania v záujme politického boja. Obzvlášť ak nepravdy takto šírené môžu podkopávať naše snahy v boji s pandémiou. Hnevá ma to a myslím si, že by s tým mal niekto niečo robiť. A na koľko si myslím, že hnevať sa, ale nič neurobiť nestačí, rozhodol som sa konať a bojovať," uviedol infektológ Peter Sabaka pred časom na sociálnej sieti.

Mazurek má na zaplatenie peňazí tri dni. Sabaka koncom októbra zažaloval aj europoslanca a lídra neparlamentného hnutia Republika Milana Uhríka za ohováranie. "Peniaze, ktoré by sme prípadne vysúdili venujeme na dobročinné účely," uviedol v októbri Sabaka.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.