20.04.2020 SPRÁVY

Matovič chce, aby sa sociálne dávky vyplácali v týždňových intervaloch na účet v banke.

Foto: TASR

Igor Matovič v nedeľu, 19. apríla, predstavil Programové vyhlásenie vlády. Dokumente sa uvádzajú aj opatrenia, ktoré chce prijať vláda v súvislosti s Rómami.

Vláda sa v programovom vyhlásení zaviazala, že zváži zavedenie vyplácania sociálnych dávok v týždňových intervaloch na účet v banke a to namiesto vyplácania v hotovosti. 

Zmena, by sa mala týkať aj vyplácanie príspevku pri narodení dieťaťa neplnoletým matkám. Peniaze by dostávali  na účet v banke, ktorý bude viazaný na výdavky spojené so starostlivosťou o dieťa. 

Štát plánuje zaviesť automatické inkaso platieb za bývanie z bankového účtu prijímateľa sociálnych dávok.

V oblasti zamestnanosti, chce zase štát podporovať vznik a fungovanie sociálnych podnikov v obciach a regiónoch. Práve v nich by si mali nájsť prácu ľudia, ktorí žijú v chudobných lokalitách.


Ilustračné foto. Sociálny podnik Wasco.

Premiér Igor Matovič dnes prednesie celé Programové vyhlásenie vlády v parlamente. Národná rada o vylásení bude hlasovať až v stredu.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Pandémia zasiahla deti aj finančne. Štvrtina prišla o časť alebo o celé vreckové.

Prebiehajúca pandémia ochorenia COVID-19 má veľmi negatívne dopady na vzdelávanie detí, a to nie len na jednotlivých predmetoch v škole, ale aj na finančné vzdelávanie v domácnosti. 

Showbiz

Aven Romale! Odkazujú umelci pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.

Nikto nemôže poprieť, že ich temperament a cit pre umenie je ďaleko inde ako pri niektorých umelcoch. A práve na počesť Medzinárodného sviatku Rómov sa spojili mená ako Igor Kmeťo ml., Igor Kmeťo starší , Monika Bagárová, jej sestra Natalia, raper Kelso a Jan Bendig v skladbe "Aven Romale".