20.04.2020 SPRÁVY

Matovič chce, aby sa sociálne dávky vyplácali v týždňových intervaloch na účet v banke.

Foto: TASR

Igor Matovič v nedeľu, 19. apríla, predstavil Programové vyhlásenie vlády. Dokumente sa uvádzajú aj opatrenia, ktoré chce prijať vláda v súvislosti s Rómami.

Vláda sa v programovom vyhlásení zaviazala, že zváži zavedenie vyplácania sociálnych dávok v týždňových intervaloch na účet v banke a to namiesto vyplácania v hotovosti. 

Zmena, by sa mala týkať aj vyplácanie príspevku pri narodení dieťaťa neplnoletým matkám. Peniaze by dostávali  na účet v banke, ktorý bude viazaný na výdavky spojené so starostlivosťou o dieťa. 

Štát plánuje zaviesť automatické inkaso platieb za bývanie z bankového účtu prijímateľa sociálnych dávok.

V oblasti zamestnanosti, chce zase štát podporovať vznik a fungovanie sociálnych podnikov v obciach a regiónoch. Práve v nich by si mali nájsť prácu ľudia, ktorí žijú v chudobných lokalitách.


Ilustračné foto. Sociálny podnik Wasco.

Premiér Igor Matovič dnes prednesie celé Programové vyhlásenie vlády v parlamente. Národná rada o vylásení bude hlasovať až v stredu.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.