20.04.2020 SPRÁVY

Matovič chce, aby sa sociálne dávky vyplácali v týždňových intervaloch na účet v banke.

Foto: TASR

Igor Matovič v nedeľu, 19. apríla, predstavil Programové vyhlásenie vlády. Dokumente sa uvádzajú aj opatrenia, ktoré chce prijať vláda v súvislosti s Rómami.

Vláda sa v programovom vyhlásení zaviazala, že zváži zavedenie vyplácania sociálnych dávok v týždňových intervaloch na účet v banke a to namiesto vyplácania v hotovosti. 

Zmena, by sa mala týkať aj vyplácanie príspevku pri narodení dieťaťa neplnoletým matkám. Peniaze by dostávali  na účet v banke, ktorý bude viazaný na výdavky spojené so starostlivosťou o dieťa. 

Štát plánuje zaviesť automatické inkaso platieb za bývanie z bankového účtu prijímateľa sociálnych dávok.

V oblasti zamestnanosti, chce zase štát podporovať vznik a fungovanie sociálnych podnikov v obciach a regiónoch. Práve v nich by si mali nájsť prácu ľudia, ktorí žijú v chudobných lokalitách.


Ilustračné foto. Sociálny podnik Wasco.

Premiér Igor Matovič dnes prednesie celé Programové vyhlásenie vlády v parlamente. Národná rada o vylásení bude hlasovať až v stredu.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.