20.04.2020 SPRÁVY

Matovič chce, aby sa sociálne dávky vyplácali v týždňových intervaloch na účet v banke.

Foto: TASR

Igor Matovič v nedeľu, 19. apríla, predstavil Programové vyhlásenie vlády. Dokumente sa uvádzajú aj opatrenia, ktoré chce prijať vláda v súvislosti s Rómami.

Vláda sa v programovom vyhlásení zaviazala, že zváži zavedenie vyplácania sociálnych dávok v týždňových intervaloch na účet v banke a to namiesto vyplácania v hotovosti. 

Zmena, by sa mala týkať aj vyplácanie príspevku pri narodení dieťaťa neplnoletým matkám. Peniaze by dostávali  na účet v banke, ktorý bude viazaný na výdavky spojené so starostlivosťou o dieťa. 

Štát plánuje zaviesť automatické inkaso platieb za bývanie z bankového účtu prijímateľa sociálnych dávok.

V oblasti zamestnanosti, chce zase štát podporovať vznik a fungovanie sociálnych podnikov v obciach a regiónoch. Práve v nich by si mali nájsť prácu ľudia, ktorí žijú v chudobných lokalitách.


Ilustračné foto. Sociálny podnik Wasco.

Premiér Igor Matovič dnes prednesie celé Programové vyhlásenie vlády v parlamente. Národná rada o vylásení bude hlasovať až v stredu.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

V Humennom sa uskutočnil Deň rómskej kultúry.

Predstaviť kultúru rómskeho etnika ako súčasť bohatého kultúrneho dedičstva regiónu horného Zemplína bol jedným z cieľov multižánrového podujatia Stretnutie kultúr v múzeu - Deň rómskej kultúry.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.