Slovensko, 16.02.2016 SPRÁVY

Máte rodinný dom? Získajte dotáciu na jeho zateplenie.

ilustračné foto

Kto chce získať od štátu 6.500 eur na zatepľovanie svojho staršieho domu, oddnes môže začať pripravovať podklady a žiadosť bude môcť podať už od 16. marca 2016.

Ministerstvo dopravy dnes spustilo prvú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu, ktorý je súčasťou druhého sociálneho balíčka. O príspevok bude môcť prvých tisíc žiadateľov oficiálne požiadať už o mesiac.

Našou prioritou je, aby čo najviac ľudí bývalo v ekonomicky a energeticky menej náročných domoch, vďaka čomu ľudia zlepšia svoj život a v konečnom dôsledku ušetria peniaze. Preto sa vláda prostredníctvom ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja rozhodla motivovať vlastníkov rodinných domov na ich obnovu,“ povedal František Palko, štátny tajomník Ministerstva dopravy. Maximálna výška príspevku na jeden rodinný dom môže dosiahnuť sumu až 6 500 eur.

Znenie výzvy je dostupné na webovom portáli www.zatepluj.sk a na webovom sídle ministerstva www.mindop.sk spolu s tlačivami, ktoré treba vyplniť, ich vzormi, ako aj podrobným návodom na podanie celej žiadosti. Ďalšia výzva na predkladanie žiadostí bude vyhlásená už v druhom štvrťroku tohto roku. Termín začatia podávania žiadostí je 16. marec 2016. Elektronický formulár bude dostupný od tohto dátumu na webovom portáli www.zatepluj.sk v časti „podávanie žiadostí“.

Po vyplnení elektronického formulára žiadosti a jeho odoslaní  bude pridelené uchádzačovi identifikačné číslo a vygenerovaná listinná podoba žiadosti. Listinnú podobu žiadosti spolu s príslušnými prílohami žiadateľ predloží ministerstvu do piatich pracovných dní odo dňa odoslania elektronickej podoby žiadosti. Termín ukončenia podávania žiadostí je 12. apríl 2016, resp. po naplnení počtu žiadostí (1 000). Oznámenie o zverejnení výzvy automaticky dostane aj približne 4 000 ľudí, ktorí sa už zaregistrovali na webovej stránke zatepluj.sk a prejavili záujem o príspevok na zatepľovanie.

Záujemcovia budú môcť požiadať o príspevok na zateplenie pred samotným zateplením alebo aj po realizácii zateplenia rodinného domu. O dotáciu tak bude možné požiadať aj na rodinné domy, ktoré boli zateplené po 31. decembri 2014.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.