MALČICE: Rómovia počas Vianoc zorganizovali festival

foto Gipsy Television

Malčice, 28. december 2012 (Gipsy Television) - Štáb Gipsy Television navštívil počas Vianoc východoslovenskú obec Malčice. Tamojší Rómovia tam totiž zorganizovali druhý ročník miestneho festivalu. Pozrite si videoreportáž.

Festival zorganizovali občianske združenie Nová cesta v spolupráci s o. z. Malčičan vďaka finančnej podpore Úradu vlády SR, programu Kultúra národnostných menšín 2012. "Zámerom projektu bolo Šíriť rómsku kultúru prostredníctvom amatérskych folklórnych súborov a hudobných skupín," povedal pre Gipsy Television Radomír Drška, štatutárny zástupca organizácie Malčičan. Svojím vystúpením divákov potešili rómske skupiny GIPSY ANGELS a SLADKÉ PUSINKY z Malčíc, AMAKO KHAM zo Sobraniec, ROMINO JILO z Lúčok, hudobná skupina ROMANO HANGOS a ďalší.

 

 

Fotogaléria:

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Diana, princezná z Walesu, by sa dožila 60. narodenín.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie vo štvrtok 1. júla 60. rokov.

Showbiz

ŠORTY: Mohol som mať strednú školu, mohol som sa slušne vyjadrovať. Vždy som bol pre nich Cigán.

Moderátor Šorty patrí k najvýraznejším hlasom slovenského éteru. V súčasnosti pôsobí v rádiu Európa 2. So skromného Zvolenčana je dnes aj úspešný spevák.