Bardejov, 21.08.2015 SPRÁVY

Má 66 rokov! Kým iné by mysleli na najhoršie, ona vystupuje na veľkých pódiách.

foto Gipsy Television

Má síce 66 rokov, optimizmus a chuť do života jej nechýba. Reč je o Anne Michalíkovej z Bardejova. Matka a babička nemá rada nudný život. Miluje hudbu, spev a tanec. 

Anna Michalíková žije v bardejovskej osade Poštárka. Svoj život prežila s jedným mužom. "Mala som pokojný život. Môj muž nepil. Mali sme sa dobre," povedala sympatická speváčka pre Gipsy Television. 

Annu pred niekoľkými rokmi objavilo občianske združenie Žudro. To totiž hľadalo v rómskych osadách ľudí, ktorí si pamätajú staré rómske piesne. Tie nahrali a napokon vydali na CD nosiči pod názvom Phurikane giľa. Projekt bol natoľko úspešný, že s ním začali vystupovať na rôznych podujatiach. Phurikane giľa sa dokonca môžu pochváliť aj koncertom na najväčšom slovenskom festivale Pohoda. 

Pozrite si celý videorozhovor s A. Michalíkovou

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti.

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti z rómskych komunít vo veku od nula do šesť rokov. 

Showbiz

Exkluzívny záznam vystúpenia speváka Ricarda Kwieka na Gipsy Television.

Ricrado Kwiek, svetová hudobná hviezda rómskeho pôvodu, má za sebou fascinujúci príbeh. Narodený v Poľsku a so silnými rodinnými väzbami v Nemecku, kde jeho predkovia žili viac ako 50 rokov. Kwiek je viac než len spevák. Je to človek s hlbokými koreňmi a vášňou pre svoju kultúru.