Bardejov, 21.08.2015 SPRÁVY

Má 66 rokov! Kým iné by mysleli na najhoršie, ona vystupuje na veľkých pódiách.

foto Gipsy Television

Má síce 66 rokov, optimizmus a chuť do života jej nechýba. Reč je o Anne Michalíkovej z Bardejova. Matka a babička nemá rada nudný život. Miluje hudbu, spev a tanec. 

Anna Michalíková žije v bardejovskej osade Poštárka. Svoj život prežila s jedným mužom. "Mala som pokojný život. Môj muž nepil. Mali sme sa dobre," povedala sympatická speváčka pre Gipsy Television. 

Annu pred niekoľkými rokmi objavilo občianske združenie Žudro. To totiž hľadalo v rómskych osadách ľudí, ktorí si pamätajú staré rómske piesne. Tie nahrali a napokon vydali na CD nosiči pod názvom Phurikane giľa. Projekt bol natoľko úspešný, že s ním začali vystupovať na rôznych podujatiach. Phurikane giľa sa dokonca môžu pochváliť aj koncertom na najväčšom slovenskom festivale Pohoda. 

Pozrite si celý videorozhovor s A. Michalíkovou

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.