KROMPACHY: Za propagáciu fašizmu hrozí 57-ročnému mužovi päť rokov

ilustrčné foto AP/Milan Kapusta

Krompachy 26. septembra 2010 (TASR) - Až päťročné väzenie hrozí 57- ročnému Krompašanovi za prečin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd.

"Spišskonovoveský policajný vyšetrovateľ ho v sobotu (25.9.) obvinil z toho, že približne o 15.30 h vo vonkajších priestoroch železničnej stanice v Krompachoch pod vplyvom alkoholu s plynovou pištoľou v ruke vykrikoval viackrát slová "postrieľam vás Cigáni a Hitlera na vás," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Ako spresnila, policajná hliadka muža predviedla na obvodné oddelenie, kde sa správal agresívne, policajtom nadával. "Postavil sa do pozoru a hajloval slovami sieg heil, Hitler môj führer, nech žije Hitler, môj vodca," dodala Mésarová. Ďalej vykrikoval, že nenávidí Cigánov, komunistov a židov a patria do plynu a že vystrieľa všetkých Cigánov. "Obvinený muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia s návrhom na vzatie do väzby," uzavrela Mésarová.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.