KOZÁROVCE: Rómske hliadky skončili

ilustračné foto TASR

Bratislava 3. januára 2011 (Gipsy Television/Katarína Mrňová) -Projekt rómskej občianskej stráže v osade Domky pri Kozárovciach v Levickom okrese sa skončil a bol úspešný. Financie určené na túto akciu sa minuli, ale v takmer dvojtisícových Kozárovciach by chceli pokračovať v načatej práci.
Na zamestnávanie rómskych strážcov poriadku v osade s vyše 150 obyvateľmi dostala obecná samospráva 3600 eur štátnej podpory. V rámci projektu od polovice septembra do decembra dozerali na poriadok dvaja muži pri ceste v pracovných dňoch ráno od siedmej do večera do ôsmej hodiny. Informuje o tom denník ÚJ SZÓ.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.