30.09.2019 SPRÁVY

Kotlebovcov nahradia vo vlakoch Rómovia! Môžete sa uchádzať o prácu.

Foto: ĽSNS

ACEC hľadá Rómov, ktorí budú vlakovými asistentmi. Vybraní uchádzači budú vykonávať činnosť formou dobrovoľníckej služby. Pôsobiť budú v Poprade a Kežmarku.

V apríli 2016 sa v slovenských vlakoch začali objavovať prvé skupinky mužov v zelených tričkách s logom Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko.

Samozvané vlakové hliadky zložené z členov a podporovateľov strany sa aj napriek nevôli železníc či protestom verejnosti stali medzičasom súčasťou vlakových spojení na východnom Slovensku.

Tak to ale vyzerá, že Kotlebovcov vo vlakoch nahradia Rómovia. S takýmto projektom prichádza organizácia ACEC. "Hlavným cieľom projektu je prevencia kolíznych situácií a skvalitňovanie medzikultúrnych vzťahov," uvádza ACEC.

Rómom ponákajú prácu vlakových asistentov!

Uchádzač o pozíciu vlakový asistent musí mať ukončenú minimálne základnú školu. Musí ovládať slovenčinu a rómčinu. Za dobrovoľnícku službu mesačne dostane 150 eur. Pracovať bude na trase vlakových spojení Lomnička, Podhorany, Krížová Ves, Veľká Lomnica, Huncovce, Podolínec, Hniezdne, Stará Ľubovňa, Poprad či Kežmarok.

Termín a miesto výberového stretnutia ešte nie je známy. Uchádzačov o pozíciu bude ACEC kontaktovať telefonicky. Viac informácií poskytne Marieta Tomajková na telefonickom čísle 0944 161 612.

Prečítajte si pracovnú ponuku

Vyplňte dotazník pre uchádzača

Najčítanejšie

Neprehliadnite