Košice, 19.02.2016 SPRÁVY

KOŠICE: Konzervatórium už 6 rokov vychováva rómskych hercov, tanečníkov a hudobníkov.

foto Gipsy Television

Už 6 rokov vychováva rómskych hercov, tanečníkov, spevákov a hudobníkov. Reč je o Súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu v Košiciach. 

Na súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu, ktoré sídli na Požiarnickej ulici v Košiciach, môžu Rómovia z chudobných rodín študovať herectvo, spev, tanec a hru na hudobnom nástroji. Na škole samozrejme študujú aj nerómski žiaci. Zaujímavosťou je, že na Sukromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu vyučujú aj rómski pedagógovia.

Na konzervatóriu sa študuje 6 rokov. Študent po absolvovaní 4-tého ročníka zmaturuje, aby ale získal pedagogické minimum, musí v štúdiu pokračovať ešte ďalšie dva roky. Študenti platia 5 eurové školné každý mesiac. Súkromné konzervatórium tak chcelo dať možnosť aj Rómom z chudobných rodín, aby získali pedagogické vzdelanie. 

Pozrite si reportáž R. Hamburgbadža

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Diana, princezná z Walesu, by sa dožila 60. narodenín.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie vo štvrtok 1. júla 60. rokov.

Showbiz

ŠORTY: Mohol som mať strednú školu, mohol som sa slušne vyjadrovať. Vždy som bol pre nich Cigán.

Moderátor Šorty patrí k najvýraznejším hlasom slovenského éteru. V súčasnosti pôsobí v rádiu Európa 2. So skromného Zvolenčana je dnes aj úspešný spevák.