KOŠICE: Bojuj proti chudobe aj Ty!

foto kosicemarathon.com

Bratislava 29. septembra 2010 (Gipsy Television) - Rok 2010 je vyhláseným Európskym rokom boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu. Jeho myšlienku príďťe podporiť aj vy!

Pertnerom tohtoročného Medzinárodného maratónu mieru, ktorý sa bude konať už túto nedeľu, 3. októbra v Košiciach je Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu. ER2010 bude mať na maratóne svoj tým. "Našich bežcov musí byť minimálne 200. Zabehnú trať dlhú 4,2 km kilometra v našich farbách," pre Gipsy Television povedal Vladimír Sendrei, ambasádor ER2010.

 

Štafetu pobežia aj pracovníci lokálnych organizácií, ktoré sa v metropole východného Slovenska venujú sociálnej inklúzii. "Európsky rok boja proti chudbe bude mať na maratóne prezentačný stan. Nota Bene či Arcidiecézna charita Košice v ňom budú propagovať svoje aktivity. Ľudia sa dozvedia aj o podporených projektoch v rámci Európskeho roka," dodal V. Sendrei.   

Viac informácií na www.protichudobe.sk

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.