Bratislava, 06.12.2017 SPRÁVY

KALIŇÁK: Kriminalita sa zlepšila. K problematickým osadám aj tak pošle viac policajtov.

Premiér Robert Fico avizoval na decembrovom sneme Smeru-SD, že polícia príjme voči neprispôsobivým Rómom opatrenia. Dôvodom má byť páchaná kriminalita zo strany Rómov voči majoritnému obyvateľstvu.

Minister vnútra Robert Kaliňák tvrdí, že sa znížil počet trestných činov. So štatistikami však nie je spokojný. Polícia preto identifikovala asi 200 problematických lokalít. Práve tam chce sústrediť pozornosť policajných zložiek. Ide hlavne o košický, prešovský a časť banskobystrického kraja.

Polícia chce vypracovať plán prevencie kriminality so starostami obcí, kde žijú problematickí Rómovia. Využiť plánuje aj policajných špecialistov. 


"Prítomnosť polície, prevencia pred páchaním trestnej činnosti, to sú veci, ktoré umožňujú zásadným spôsobom znižovať počet trestných činov. Nikto, kto dodržuje zákon sa obávať nemusí. Platí, najprv povinnosti, potom práva," povedal minister vnútra Robert Kaliňák.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.