26.05.2020 SPRÁVY

Johnson chce od 15. júna otvoriť všetky obchody.

Britský premiér Boris Johnson oznámil, že od 15. júna by sa mohli otvoriť všetky maloobchodné prevádzky v krajine.

"Od 15. júna chceme umožniť všetkým maloobchodom, od obchodov s nábytkom až po malé, nezávislé obchody znovu otvoriť," povedal Johnson novinárom. Dodal, že tento krok závisí od epidemiologickej situácii v krajine.

V tejto ostrovnej krajine sú v dôsledku opatrení zameraných na boj proti novému koronavírusu otvorené iba životne dôležité prevádzky, napríklad supermarkety, lekárne, čerpacie stanice, záhradné centrá a niektoré ďalšie, uvádza internetová stránka britskej vlády.

Od 1. júna Británia otvára základné školy. Spočiatku sa však do škôl vrátia len žiaci prvých dvoch ročníkov vo veku 4 - 6 rokov a žiaci vo veku 10 - 11 rokov, ktorí sú v poslednom ročníku základnej školy. Británia dosiaľ potvrdila celkovo 261.184 prípadov nákazy koronavírusom a 36.914 úmrtí.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.