Bratislava, 25.01.2016 SPRÁVY

JÁN HERÁK: Nikdy som nemal ambíciu vstúpiť do politiky!

V nadchádzajúcich parlamentných voľbách sa o hlasy voličov bude uchádzať Ján Herák. Je na kandidátke politickej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. 

Meno a priezvisko: Ján Herák

Trvalý pobyt: Považská Bystrica

Ukončené najvyššie vzdelanie: PhDr.

Rodinný stav: slobodný, bezdetný

Kandidát na poslanca NR SR: Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, č. 27

 


Prečo ste sa rozhodli vstúpiť do politiky?

Nikdy som nemal ambíciu vstúpiť do politiky, no vzhľadom na bohaté skúsenosti v sociálnej oblasti  a práci ktorej sa dlhodobo venujem, som si povedal, že je na čase meniť sociálny systém, ktorý tu absolútne nefunguje. Áno, dostal som ponuku od Petra Polláka- poslanca NRSR a dlho som rozmýšľal či mám ísť kandidovať, alebo nie.  Nemám čo stratiť, práve naopak. Je to veľká šanca zmeniť niečo to tu dlhodobo nefunguje. Pracujem s mnohými cieľovými skupinami, ako sú: opustené matky, mladí dospelí, ktorí odišli z detských domovov i sociálne slabšie deti rómskeho pôvodu. Okrem iného organizujem viac než 10 rokov letné detské tábory pre deti a mládež.  Som presvedčený, že ak sa dostanem do politiky, urobím všetko preto, aby ľudia, ktorí sú odkázaní na pomoc štátu, mali konečne svoj sociálny štandard. Poznám zákony a som dostatočne fundovaný na to, aby som mohol meniť legislatívne návrhy i navrhovať adekvátne opatrenia, ktoré konečne budú v prospech ľudí. 

Prečo danú situáciu zmeníte práve vy?


Nezmením ju iba ja, ale všetci, ktorí pôjdu voliť a nie sú im ľahostajne voľby. Voľby sa týkajú každého z nás. Nie je to len občianska povinnosť každého občana, v prvoradé snaha o zmenu, zmenu, ktorú môžu zmeniť iba ľudia. Už niekoľko rokov sa snažím navrhovať zákony a pripomienkovať legislatívu v oblasti detských domovov a vôbec v sociálnej oblasti.

Myslíte si, že vám k tomu pomôže politická strana, za ktorú kandidujete? 

Určite áno. Nie nadarmo majú v názve: Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Sú to ľudia, ktorí majú za sebou bohatú históriu v zmysle pomoci, podpory. Na strane je mi sympatické, že ľudia, ktorí tam pôsobia ako súčasní poslanci podali najviac návrhov za volebné obdobie , ale hlavne bojujú za práva obyčajných ľudí.

Viete aké majú Rómovia na Slovensku problémy?

Samozrejme, že viem o mnohých problémoch, ale najmä vďaka Petrovi Pollákovi sa konečne začínajú  riešiť v prospech ľudí. Jeden z najväčších problémov z môjho vnútorného presvedčenia je hlboký deficit práce. Je mnoho Rómov, ktorí pracovať chcú, no bez pomoci štátu to evidentne nepôjde. Vládna strana Smer  rezolútne odmieta otázku Rómov a ich pôsobenie na Slovensku. Je mnoho problémov, ktoré sa bytostne dotýkajú Rómov, no v prvoradé treba začať so zamestnávaním. Tiež považujem ako jeden z najdôležitejších problémov u Rómov nelegálne stavby, pozemky.

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Diana, princezná z Walesu, by sa dožila 60. narodenín.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, uplynie vo štvrtok 1. júla 60. rokov.

Showbiz

ŠORTY: Mohol som mať strednú školu, mohol som sa slušne vyjadrovať. Vždy som bol pre nich Cigán.

Moderátor Šorty patrí k najvýraznejším hlasom slovenského éteru. V súčasnosti pôsobí v rádiu Európa 2. So skromného Zvolenčana je dnes aj úspešný spevák.