06.05.2021 SPRÁVY

Herák, Vaňová a Pollák vyzvali Rómov, aby sa dali zaočkovať.

Foto: Gipsy Television

Poslanci Národnej rady SR za OĽANO vyzvali Rómov, ale aj imobilných a chorých občanov, aby sa dali očkovať proti ochoreniu COVID-19.

Poslanci informovali o vytvorení mobilných očkovacích jednotiek, ktoré majú očkovať priamo v osadách. Mnohí Rómovia sa podľa nich na vakcináciu nedokážu prihlásiť, keďže v osadách nemajú prístup na internet. Povzbudzujú ich preto využiť pomoc terénnych sociálnych pracovníkov i komunitných centier.

Poslankyňa Jarmila Vaňová povzbudila komunity, aby zodpovedne zvážili prístup k očkovaniu. Hovorí, že máme dostatok pracovníkov, pričom samosprávy na východe podľa nej už majú možnosť mobilného očkovania práve v lokalitách, kde žijú nielen rómske komunity, ale aj starší obyvatelia, ktorí majú problém s mobilitou.

Poslanec Peter Pollák informoval, že vo štvrtok sa má uskutočniť koordinačné stretnutie spolu s premiérom Eduardom Hegerom, ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským i úradom splnomocnenca vlády k očkovaniu chorých a imobilných ľudí i ľudí z marginalizovaných skupín.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.