25.11.2020 SPRÁVY

FPKNM zverejnil prvú výzvu, určená je pre maďarskú a rómsku menšinu.

Foto: FPKNM

Fond na podporu kultúry národnostných menšín (FPKNM) zverejnil prvú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie alebo štipendia na rok 2021.

Prvá výzva je určená pre maďarskú a rómsku národnostnú menšinu, pričom žiadosť možno predložiť do 18. decembra. "Rómska národnostná menšina má možnosť predkladať žiadosti v rámci literárnej, nakladateľskej a vydavateľskej činnosti. V prípade maďarskej menšiny ide o všetky programy a podprogramy okrem neprofesionálneho a profesionálneho umenia," ozrejmil riaditeľ podporného kultúrneho fondu Norbert Molnár.

Molnár avizoval, že nasledujúca výzva na predkladanie žiadostí pre všetky ostatné národnostné menšiny, a zároveň aj pre rómsku menšinu, bude zverejnená 30. novembra 2020.

FPKNM je verejnoprávna inštitúcia na podporu kultúry trinástich na Slovensku oficiálne uznaných národnostných menšín. V roku 2021 je v zmysle zákona na podpornú činnosť alokovaných 7.600.000 eur. Prioritou v štruktúre podpornej činnosti FPKNM na rok 2021 sú aktivity spojené s propagáciou a informovaním o sčítaní obyvateľov, najmä aktivity spojené s informovanosťou o právach spojených s príslušnosťou k národnostnej menšine.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.