23.10.2019 SPRÁVY

FOTO: Polícia zakročila voči úžerníkovi z Chminianskych Jakubovan.

Foto: PZ SR

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu úžery. V tejto súvislosti bol zadržaný 36 ročný muž z obce Chminianske Jakubovany, ktorý bol podozrivý zo spáchania tohto činu.

Na základe dôkaznej situácie bolo zadržanému mužovi vznesené obvinenie, ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. 

"Muž mal v rodnej obci požičiavať inému miestnemu mužovi mesačne sumu 200,- Eur. Spolu za dvanásť mesiacov išlo o sumu 2.400,- Eur. Dlžník bol povinný vracať zapožičané peniaze počas vyplácania sociálnych dávok a to s vopred určeným úrokom vo výške 100 %," uviedla hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová.Podľa polície obvinený muž mal vedomosť, že dlžník je osoba žijúca vo veľmi biednych podmienkach.  Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.