10.02.2020 SPRÁVY

Ferkovci zo Šamudoviec sa sťažujú na starostu. Kvôli nemu údajne nemajú v dome plyn.

Foto: Gipsy Television

Rodina Ferková z obce Šamudovce sa sťažuje na starostu. Už štyri roky sa snaží o to, aby mala v dome plyn. 

Ján Ferko tvrdí, že jeho sused plyn v dome má. Rodina preto kontaktovala plynárov. Tí ich však odkázali na starostu. "Bojujeme o to, aby sme boli pripojený k plynu, ale starosta nám nevychádza v ústrety. Priviedol k nám súkromného plynára, ktorý si od nás vypýtal 5 tisíc eur. Až tak by nás pripojil k plynu," povedal pre Gipsy Television nespokojný obyvateľ Šamudoviec.

Podľa starostu obce Emila Ircha šlo o projektanta, ktorý rodinu údajne upozornil, že pripojenie k plynu bude čosi stáť. Starosta ale o sume 5 tisíc eur nevie. "Neviem odkiaľ zobral tú sumu," povedal pre Gipsy Television starosta Šamudoviec.

Rodina Ferková sa domnieva, že náklady na prívod plynu k ich domu by mala znášať obec. Rodina je ochotná z vlastných peňazí zaplatiť prípojku a ďalšie náležitosti, ktoré s tým súvisia. "Ulica je naša alebo obecná? My chceme len prípojku, zavedenie plynu do domu si zavedieme," povedal Ján Ferko.

Obec tvrdí, že rodina Ferková sa mýli. Práve ona musí znášať náklady na prívod plynu k ich domu. "Ja by som bol rád keby sme im dali všetko zadarmo, takto to ale nefunguje," dodal starosta Šamudoviec.

Odborník na samosprávu dáva za pravdu obci!

"Kým hlavné plynové potrubie je verejnou investíciou, každá ďalšia vetva, ktorá smeruje buď k rodinnému domu alebo k firmám je chápaná už iba ako súkromná činnosť, osobná investícia," povedal pre Gipsy Television hovorca Združenia miest a obcí Slovenska a odborník na samosprávu Michal Kaliňák. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.