Bratislava, 17.06.2016 SPRÁVY

EXKLUZÍVNE: Pápežov najbližší spolupracovník nám poskytol rozhovor.

foto CNA

Slovensko navštívil najbližší spolupracovník pápeža Františka, Robert Sarah. 70 ročný kardinál pochádza z afrického kontinentu. Keďže aj katolícka cirkev sa venuje pastorácii Rómov, pýtali sme sa ho, či cirkev dostatočne pomáha meniť životy chudobných Rómov. 

"Ja si myslím, že poslaním cirkvi je osvojiť si Ježišovu výzvu, „Milujte sa navzájom ako som ja miloval vás“ lebo aj jeho slová - „Všetko čo ste urobili jednému z mojich najmenších ste urobili mne samému.“ To znamená, že cirkev by mala byť vždy osobitne blízka tým, ktorí trpia fyzickou biedou alebo rôznymi chorobami, závislosťami od drog, alkoholu alebo inými závislosťami," povedal pre Gipsy Television kardinál Robert Sarah.

Redaktorka Gipsy Television, Monika Komorová sa kardinála pýtala aj na to, či by cirkev nemala byť medzi prvými, ktorá by mala pomáhať chudobným Rómom v osadách. Pozrite si rozhovor s Robertom Sarahom.Menoval ho už Ján Pavol II.

Robert Sarah sa narodil 15. júna 1945 v Ourous v Guinei. Študoval v Guinei, Paríži, Ríme a Jeruzaleme. Kňazské svätenie prijal 20. júla 1969, biskupské svätenie 8. decembra 1979. Dnes už sv. Ján Pavol II. ho ustanovil za arcibiskupa Konakryjskej arcidiecézy v Guinei.

Ten istý pápež ho 1. októbra 2001 menoval za sekretára Kongregácie pre evanjelizáciu národov. Pápež Benedikt XVI. ho 7. októbra 2010 menoval za predsedu Pápežskej rady Cor unum, inštitúcii koordinujúcej charitatívnu činnosti Katolíckej cirkvi.

V novembri 2010 bol kreovaný za kardinála. Svätý Otec František ho 24. novembra 2014 vymenoval za prefekta Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí, ktorú vykonáva dodnes.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

V Humennom sa uskutočnil Deň rómskej kultúry.

Predstaviť kultúru rómskeho etnika ako súčasť bohatého kultúrneho dedičstva regiónu horného Zemplína bol jedným z cieľov multižánrového podujatia Stretnutie kultúr v múzeu - Deň rómskej kultúry.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.