10.08.2020 SPRÁVY

Európska komisia ponúka absolventom vysokých škôl 5-mesačnú stáž.

Európska komisia ponúka 5-mesačnú stáž v Belgicku alebo v jednej z členských krajín únie. Prihlásiť sa je možné do konca augusta.

Stáž umožňuje získať pracovné skúsenosti priamo na jednom z oddelení Komisie a zúčastniť sa prednášok a návštev ďalších inštitúcií Európskej únie. Stáže sa otvárajú dvakrát ročne, a to 1. marca a 1. októbra. Prihlasovanie je otvorené pre absolventov univerzít a zamestnancov verejnej správy z členských krajín EÚ.

Od uchádzača sa vyžaduje dôkladná znalosť jedného z pracovných jazykov Európskej únie a uspokojujúca úroveň druhého jazyka. Znalosť ďalších jazykov je výhoda. Registrácia pre jarnú stáž je otvorená do konca augusta 2020.

Program stáží v Komisii funguje už 45 rokov, počas ktorých jeho výhody využilo viac ako 30 000 ľudí. Uchádzači si v prihláške musia vybrať preferovaný odbor a musia napísať krátky motivačný list.

Prihláška: TU

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.