23.09.2020 SPRÁVY

Divadlo Romathan pozýva na premiéru strhujúcej inscenácie Mŕtve miesto.

Archívne foto

Košické divadlo Romathan pripravuje premiéru melodrámy Mŕtve miesto. V poradí ide o jubilejnú 80. premiéru.

Inscenácia vychádza zo skutočnej udalosti z obdobia druhej svetovej vojny. Príbeh sa zameriava na skupinu Rómov, ktorá sa podieľala na výstavbe tunela na východnom Slovensku pod kopcom Petič. Na stavbe v nepriaznivom teréne pracovalo viac ako 280 robotníkov.

Divadlo sa pre uvedený žáner rozhodlo preto, lebo chce zmeniť svoj dramaturgický plán. Kým v predchádzajúcom období mali košickí divadelníci v repertoáre komédie či rozprávky pre deti, teraz sa chcú venovať aj vážnejším témam.

Podľa divadla ide o strhujúci príbeh plný nástrah, napätia, nečakaných situácií, ale zároveň aj humorných momentov. Inscenáciu Mŕtve miesto divadlo plánovalo uviesť v minulej sezóne. Pre pandémiu nového koronavírusu ju totiž museli preložiť. 

Premiéra sa uskutoční vo štvrtok 24. septembra o 18.00 hodine v kultúrnom centre Veritas na Dominikánskom námestí v Košiciach.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Do dražby ide fľaša vína, ktoré dozrievalo vo vesmíre.

Fľaša červeného vína, ktorá viac než rok strávila na obežnej dráhe Zeme, pôjde do dražby. Britský aukčný dom Christie's odhaduje, že sa táto unikátna položka predá za približne 830.000 eur.

Showbiz

VIDEO: Toto vás dojme k slzám. Bendig prespieval pieseň Věry Bílej.

Potenciál tohto hudobného videa je veľký. Stotožnia sa s ním najmä rodiny a priatelia ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.