DETI Z JAROVNÍC: Sa zúčastnili benefičnej aukcii kresieb v Slovenskom inštitúte vo Viedni

foto TASR

Bratislava 15. decembra (Gipsy Television/Katarína Strelková) - Slovenský inštitút vo Viedni v spolupráci s viedenským Romano Centrom včera zorganizoval vianočnú benefičnú aukciu kresieb rómskych detí 1. Základnej školy v Jarovniciach.

Aukciu otvorila riaditeľka Slovenského inštitútu Viera Polakovičová a riaditeľka Romano Centra Andrea Härle za prítomnosti zástupkyne Národnej agentúry pre nehmotné dedičstvo Rakúskej komisie UNESCO Marie Walcher. Podujatie hudobne doplnila rómska speváčka Ivana Ferencová.

 

Finančný výťažok z aukcie venuje Romano Centrum 1. Základnej škole v Jarovniciach pre ďalšie potreby rómskych deti. Práce rómskych detí predstavil Slovenský inštitút počas výstavy "Rómska paleta" v období od 6. októbra do 2. novembra 2010, ktorá sa stretla s mimoriadnym úspechom.

 

Rómskym deťom sa venuje učiteľ výtvarnej výchovy Ján Sajko, ktorému udelila v roku 2009 Slovenská asociácia pedagógov výtvarných a estetických predmetov v Bratislave titul Výtvarný pedagóg roka 2009. V tom istom roku získal aj Cenu Jawaharlal Nehru za kultúru v Indii. Gipsy Television informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.