01.10.2018 SPRÁVY

ČR: Súd začal pojednávať vo veci vraždy Slováka Evžena, ktorého zavraždil manželský pár.

foto: PZ ČR
video: FTV Prima

Z vraždy 50-ročného Evžena, ktorý pochádzal z Trebišova, polícia obvinila manželský pár. Muža podľa kriminalistov zastrelili a po jeho usmrtení mu ukradli niekoľko desiatok tisíc českých korún. V Hradci Králové dnes začal súdny proces.

29 ročný muž a jeho 26 ročná manželka sa k činu pri výsluchu priznali. Zbraň na Evžena podľa výpovede mala na Slováka namieriť žena. Obvinená zároveň dodala, že ku skutku bola donútená.

Zbraň použitú k vražde mali manželia v držbe nelegálne. "Jednalo sa o premyslenú lúpežnú vraždu," povedal pred časom vyšetrovateľ Michal Hynek.

Krajský súd v Hradci Králové dnes začal pojednávanie s manželským párom. Hrozím mu až výnimočný trest. Dvojica je totiž obvinená aj z ďalších dvoch pokusov o vraždu a dvoch príprav vraždy. "Vrahovia budu konečne potrestaní," na sociálnej sieti uviedla jedna zo sestier zavraždeného.

Pripomeňme, že mŕtve telo Evžena našiel svedok v kukuričnom poli v miestnej časti Nad remízky v lokalite Horná Nová Ves.

Telo bolo vzhľadom k teplému počasiu už v značnom štádiu rozkladu. Totožnosť mŕtveho policajti zistili až podľa rozboru DNA a pomocou daktyloskopie, teda odtlačkov prstov.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, zriadi aj včelnice.

Prešovská univerzita zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.

Showbiz

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.