07.01.2021 SPRÁVY

Člen kapely Social Band: Nekoncertujeme, musel som ísť pracovať na stavbu.

Foto: Gipsy Television

Opatrenia, ktoré prijala vláda na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 výrazne ovplyvnili nie len gastrosektor, ale aj kultúru. Ľudia z kreatívneho priemyslu prišli pre pandémiu o hlavný zdroj svojho príjmu. My sme zisťovali, ako sú na tom rómski umelci.

Umelci to v súčasnej dobe nemajú ľahké. Žiadne koncerty sa rovná, žiaden príjem. Svoje o tom vie aj spevák Igor Kmeťo mladší. „Pasujeme sa s tým, nie je to sranda, ale zdravie je prednejšie," povedal pre Gipsy Television spevák, Igor Kmeťo mladší.

Zamestnanci košického divadla Romathan o príjem neprišli. Dôvodom je to, že patria pod košický samosprávny kraj. „My máme to šťastie v nešťastí, že sme rozpočtová organizácia a je to veľká pomoc pre ľudí, ktorí pracujú v divadle,“ vysvetlil Karol Adam, riaditeľ divadla.

Také šťastie ale nemá člen kapely Social Band Jarek Ladič. „Ja momentálne pracujem na stavbe. Musel som sa takto prispôsobiť." Ministerstvo kultúry i Fond na podporu umenia rozdelili dotácie medzi nezávislých umelcov a ľudí pôsobiacich v kultúrnom a kreatívnom priemysle. Granty majú byť náhradou za ich príjem z koncertov. Podľa niektorých umelcov však dotácie nedokážu pokryť ich výdavky na živobytie. Pozrite si reportáž Lenky Boldiovej.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.