28.05.2017 SPRÁVY

CHOMUTOV: Strelca dnes obvinili z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Hrozí mu 20 ročný trest.

foro: Týdeník Policie

Polícia dnes začala trestné stíhanie voči mužovi, ktorý zastrelil 34 Róma v Chomutove. Vyšetrovateľ dnes zašle aj na Krajské štátne zastupiteľstvo v Ústí nad Labem podnet na jeho vztaie do väzby. 

"Privolaní policajti podozrivého, ktorý na hliadku čakal na mieste činu a ku streľbe sa priznal, bezprostredne potom zadržali. Následne boli vo veci začaté úkony trestného konania a dnes v dopoludňajších hodinách bolo začaté trestné stíhanie zadržaného pre obzvlášť závažný zločin vraždy," povedal pre Gipsy Television hovorca KR PZ Ústeckého kraja, Daniel Vitek.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania 37-ročný muž počul v nočných hodinách z ulice hluk. Z okna panelového domu uvidel dodávku, ktorej vodič nabúral do zaparkovaných áut a vozidlom údajne narážal do osôb, ktoré stáli pred domom na chodníku. Ihneď potom vyšiel s legálne držanou zbraňou pred dom, kde začal na auto, ktoré práve v tej chvíli prechádzalo okolo neho, strieľať. Muža, ročník 1983, ktorý dodávku riadil, zasiahlo niekoľko striel a utrpel vážne zranenia, ktorým na mieste podľahol. 

"Vyšetrovateľ dnes zašle na Krajské štátne zastupiteľstvo v Ústí nad Labem podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Pokiaľ bude muž uznaný vinným zo spáchania trestného činu, z ktorého bol obvinený, hrozí mu trest odňatia slobody na dvanásť až dvadsať rokov," dodal hovorca Vitek.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.