26.08.2020 SPRÁVY

Britská vláda zmenila názor! V školách odporúča nosiť rúška.

Foto: Sky News

Britská vláda zmenila názor na nosenie rúšok v školách. Študentom a zamestnancom stredných škôl v Anglicku najnovšie odporúča nosiť tvárovú ochranu v spoločných školských priestoroch.

Vládni predstavitelia predtým trvali na tom, že rúška nie sú pre žiakov ani pre zamestnancov škôl potrebné. Odbory v čase platnosti tohto odporúčania vyzývali anglické školy, aby sa riadili pravidlami platnými v Škótsku, ktoré nosenie rúšok v školách vyžaduje.

Opozičná Labouristická strana nové odporúčanie víta. Zároveň však tvrdí, že vláda sa zbavila zodpovednosti, keď jeho uplatnenie nechala na jednotlivé školy. Hovorkyňa labouristov pre školstvo Kate Greenová nazvala nové odporúčanie nedovareným obratom o 180 stupňov. "Vláda by mala poskytnúť jasné nariadenie a mať schopnosť uplatniť ho," uviedla. 

Hoci vláda nosenie rúšok odporúča, v školách nebudú povinné. Výnimkou budú oblasti, kde platí všeobecné obmedzenie pohybu. Minister školstva Gavin Williamson však uviedol, že školy budú mať možnosť takéto opatrenie zaviesť v prípade, že sa im bude zdať užitočné. Školstvo v Británii nie je riadené centrálne. Právomocami v tejto oblasti disponujú jednotlivé krajiny Spojeného kráľovstva. Povinné rúška v školách pre starších žiakov nariadilo okrem Škótska aj Severné Írsko. Wales by mal vo veci rozhodnúť v stredu.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.