11.11.2020 SPRÁVY

BRITÁNIA: Wales zrušil budúcoročné záverečné skúšky pre stredoškolákov.

Ilustračné foto

Wales sa rozhodol zušiť pre rok 2021 záverečné skúšky na stredných školách, pričom študenti budú klasifikovaní na základe hodnotenia učiteľov, informovala o tom spravodajská televízia BBC.

Waleská ministerka školstva Kirsty Williamsová povedala, že z dôvodu pandémie nového koronavírusu nie je možné zaručiť pre všetkých rovnaké podmienky na skúšky. Zrušené tak budú skúšky GCSE a AS a A Level. Obdobný osud postihol stredoškolské záverečné skúšky vo Walese už aj v tomto roku. Zrušené boli vtedy v rámci lockdownu, pričom študenti končili taktiež len s hodnotením učiteľov.

Hodnotenia pre rok 2021 začnú učitelia vypracúvať v druhej polovici jarného semestra. Williamsová uviedla, že takýto postup bol prekonzultovaný aj s univerzitami v celej Británii, ktoré potvrdili, že sú zvyknuté akceptovať pri prijímaní rôzne typy záverečných hodnotení.

Skúšky GCSE (General Certificate of Secondary Education) sa za normálnych okolností uskutočňujú v 11. ročníku školskej dochádzky a po ich úspešnom absolvovaní získajú študenti doklad o ukončení vzdelávania. Študenti, ktorí sa rozhodnú pokračovať v ďalšom štúdiu na strednej škole s cieľom uchádzať sa o štúdium na univerzite, následne absolvujú v 13. ročníku skúšky A Level, ktorých časťou sú aj skúšky AS Level.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.