11.11.2020 SPRÁVY

BRITÁNIA: Wales zrušil budúcoročné záverečné skúšky pre stredoškolákov.

Ilustračné foto

Wales sa rozhodol zušiť pre rok 2021 záverečné skúšky na stredných školách, pričom študenti budú klasifikovaní na základe hodnotenia učiteľov, informovala o tom spravodajská televízia BBC.

Waleská ministerka školstva Kirsty Williamsová povedala, že z dôvodu pandémie nového koronavírusu nie je možné zaručiť pre všetkých rovnaké podmienky na skúšky. Zrušené tak budú skúšky GCSE a AS a A Level. Obdobný osud postihol stredoškolské záverečné skúšky vo Walese už aj v tomto roku. Zrušené boli vtedy v rámci lockdownu, pričom študenti končili taktiež len s hodnotením učiteľov.

Hodnotenia pre rok 2021 začnú učitelia vypracúvať v druhej polovici jarného semestra. Williamsová uviedla, že takýto postup bol prekonzultovaný aj s univerzitami v celej Británii, ktoré potvrdili, že sú zvyknuté akceptovať pri prijímaní rôzne typy záverečných hodnotení.

Skúšky GCSE (General Certificate of Secondary Education) sa za normálnych okolností uskutočňujú v 11. ročníku školskej dochádzky a po ich úspešnom absolvovaní získajú študenti doklad o ukončení vzdelávania. Študenti, ktorí sa rozhodnú pokračovať v ďalšom štúdiu na strednej škole s cieľom uchádzať sa o štúdium na univerzite, následne absolvujú v 13. ročníku skúšky A Level, ktorých časťou sú aj skúšky AS Level.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.