21.03.2020 SPRÁVY

Británia potvrdila už 233 úmrtí a vyše 5000 prípadov nákazy.

Foto: Jane Barlow/PA/AP

V Británii evidujú už viac ako 5000 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom. Ochoreniu celkovo podľahlo 233 pacientov, informovala televízia Sky News.

Podľa údajov z britského zdravotníckeho systému počet potvrdených prípadov nákazy dosiahol číslo 5018, čo oproti piatku predstavuje nárast o vyše tisíc prípadov (1035). Počet úmrtí stúpol v sobotu o 53.

Ochoreniu COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, v Británii podľahli pacienti vo veku 41 až 94 rokov, ktorí trpeli aj inými chorobami. Celkovo už v Spojenom kráľovstve otestovali viac ako 72.800 ľudí.  Viac ako tretinu z úmrtí (90) zaznamenali v hlavnom meste Londýn, len za posledný deň ich tam pribudlo 19. Prevažnú väčšinu úmrtí evidujú v rámci Anglicka. V Škótsku zomrelo sedem pacientov, vo Walese piati a v Severnom Írsku jeden.

Odborníci sa obávajú, že skutočný počet nakazených Britov sa môže rátať na desaťtisíce.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Zverejnili nové fotografie z dolapenia nacistického zločinca Eichmanna.

Izraelská vnútorná tajná služba Šin Bet zverejnila nové fotografie týkajúce sa operácie, počas ktorej pred 60 rokmi v Argentíne chytili jedného z najhľadanejších nacistických zločincov Adolfa Eichmanna. 

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!