22.02.2021 SPRÁVY

Británia: Časť žiakov v Škótsku a vo Walese sa od pondelka vracia do škôl.

Ilustračné foto Gipsy Television

Časť žiakov v Škótsku a vo Walese sa od pondelka vracia do škôl. V Severnom Írsku sa návrat do škôl začne až od 8. marca. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica BBC.

V Škótsku sa od pondelka vracajú do škôl žiaci predškolského vzdelávania a žiaci prvých troch ročníkov základných škôl. Škótska premiérka Nicola Sturgenonová má v najbližších dňoch oznámiť ďalší postup v súvislosti s lockdownom.

Waleský premiér Mark Drakeford vyjadril presvedčenie, že požiadavka, aby ľudia zostali doma, bude môcť byt zrušená v priebehu troch týždňov. V tom istom čase by sa mohli otvoriť niektoré z obchodov, ktoré nie sú nevyhnutné, či kaderníctva. Deti vo veku od troch do siedmich rokov sa vo Walese od pondelka postupne začínajú vracať do škôl. Do škôl sa vrátia aj študenti stredných odborných škôl v študijných programoch, ktoré si vyžadujú praktickú výučbu, uvádza na svojej webovej stránke waleská vláda.

Severoírsky minister zdravotníctva Peter Weir podľa BBC odmietol vyhliadky na možné uvoľnenie opatrení v období pred Veľkou nocou. Vláda má súčasné opatrenia prehodnotiť 18. marca. Žiaci predškolského vzdelávania a žiaci prvých troch ročníkov základných škôl sa do lavíc vrátia 8. marca. O dva týždne neskôr sa vrátia k dištančnej výučbe, aby do škôl mohli nastúpiť študenti posledných troch ročníkov stredných škôl.

Britský premiér Boris Johnson má v pondelok predstaviť plán na postupné uvoľňovanie pandemických opatrení v Anglicku. Wales, Škótsko a Severné Írsko majú počas pandémie právomoc na zavádzanie vlastných opatrení na svojom území.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.