Bratislava, 12.10.2016 SPRÁVY

Bratislavská ubytovňa má údajne samostatný trakt pre Rómov. S nerómami bývať vraj nemôžu.

foto Gipsy Television

Partiu 8 robotníkov z Rožňavy ubytovala ich zamestnávateľka v jednej z bratislavských ubytovní. Po niekoľkých dňoch skončili na ulici. V čase, keď muži pracovali na stavbe, ich osobné veci, ktoré mali na izbách, zamestnanci ubytovne údajne nahádzali do vriec.

Podnikateľka, ktorá zamestnáva rómskych robotníkov im zaplatila nochľad v jednej z bratislavských ubytovní. Mužov ubytovali v trakte C, kde podľa robotníkov Rómovia nemôžu bývať. "Naša vedúca nám vybavila tam v C-éčku, takže my sme bývali s nerómami a to mu veľmi prekážalo," povedal pre Gipsy Television jeden z robotníkov, Štefan Krištof z Rožňavy.

Krištof hovorí o spolumajiteľovi ubytovne. Zároveň dodáva, že Rómovia môžu bývať len v trakte B. O stanovisko sme preto požiadali spolumajiteľa ubytovne na Zlatých Pieskoch. Rozhovor na kameru nám odmietol poskytnúť. Zároveň sa nám vyhrážal, že ak prípad budeme medializovať skončíme na súde. Súhlasil len s tým, aby sme parafrázovali jeho stanovisko.

Spolumajiteľ ubytovne odmieta tvrdenie, že by robotníkov vyhodil z ubytovne pre ich etnický pôvod. Argumentuje tým, že sám zamestnáva Rómov. K nedorozumeniu malo dôjsť zlou komunikáciou medzi ubytovňou a podnikateľkou, ktorá mužov zamestnáva.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.