Bratislava, 12.10.2016 SPRÁVY

Bratislavská ubytovňa má údajne samostatný trakt pre Rómov. S nerómami bývať vraj nemôžu.

foto Gipsy Television

Partiu 8 robotníkov z Rožňavy ubytovala ich zamestnávateľka v jednej z bratislavských ubytovní. Po niekoľkých dňoch skončili na ulici. V čase, keď muži pracovali na stavbe, ich osobné veci, ktoré mali na izbách, zamestnanci ubytovne údajne nahádzali do vriec.

Podnikateľka, ktorá zamestnáva rómskych robotníkov im zaplatila nochľad v jednej z bratislavských ubytovní. Mužov ubytovali v trakte C, kde podľa robotníkov Rómovia nemôžu bývať. "Naša vedúca nám vybavila tam v C-éčku, takže my sme bývali s nerómami a to mu veľmi prekážalo," povedal pre Gipsy Television jeden z robotníkov, Štefan Krištof z Rožňavy.

Krištof hovorí o spolumajiteľovi ubytovne. Zároveň dodáva, že Rómovia môžu bývať len v trakte B. O stanovisko sme preto požiadali spolumajiteľa ubytovne na Zlatých Pieskoch. Rozhovor na kameru nám odmietol poskytnúť. Zároveň sa nám vyhrážal, že ak prípad budeme medializovať skončíme na súde. Súhlasil len s tým, aby sme parafrázovali jeho stanovisko.

Spolumajiteľ ubytovne odmieta tvrdenie, že by robotníkov vyhodil z ubytovne pre ich etnický pôvod. Argumentuje tým, že sám zamestnáva Rómov. K nedorozumeniu malo dôjsť zlou komunikáciou medzi ubytovňou a podnikateľkou, ktorá mužov zamestnáva.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.