13.05.2020 SPRÁVY

BABIŠ: Hranice so Slovenskom a Rakúskom by sa mohli otvoriť 8. alebo 15. júna.

Hranice medzi Českou republikou, Slovenskom a Rakúskom by sa podľa českého premiéra Andreja Babiša mohli opäť otvoriť 8. alebo 15. júna. O tom, kedy sa otvoria hranice s Nemeckom, Česko zatiaľ nerokuje, uviedol v stredu Babiš.

Podľa Babiša by však bolo ideálne, keby Česi cez prázdniny nikam necestovali. "Chceme, aby Česi cez prázdniny zostali doma a minuli svoje peniaze u nás," uviedol český premiér. To by malo pomôcť naštartovať českú ekonomiku.

Česko uzavrelo hranice so všetkými krajinami 16. marca, opäť ich otvorilo 27. apríla. Česi síce môžu vycestovať, no obmedzujú ich podmienky v okolitých krajinách. Ak občania ČR vycestujú za hranice, na ceste späť musia doložiť negatívny test na ochorenie COVID-19, ktorý nesmie byť starší ako štyri dni. Ak sa testom nepreukážu, musia ísť na 14 dní do karantény.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Kiki zbiera v Anglicku ocenenia. Futbalový talent pochádza z Bracoviec.

Oliver Anthony Tatár má sedem rokov, no už je členom futbalovej akadémie v Norwich City, kde ho označujú za veľký talent. Na svoj vek je totiž veľmi technicky a rýchlostne zdatný.

Showbiz

Rytmus, Anita Soul, Igor Kmeťo ml. pozývajú na Gypsy Fest.

Rytmus, Anita Soul, Igor Kmeťo ml. a O poštaris band pozývajú v sobotu na Gypsy Fest do Bratislavy. Práce ich koncert ukončí 14. ročník festivalu.