Vrbnica, 03.04.2015 SPRÁVY

AKTUÁLNE: V obci Vrbnica polícia údajne zbila Rómov. Viac ako 10 ľudí je zranených!

ilustračné foto aktualne.sk

Polícia údajne napadla Rómov v obci Vrbnica pri Michalovciach. Muži zákona vraj pátrali po hľadaných osobách. Zranených je viac ako 10 ľudí. 

Starosta obce Vrbnica Jaroslav Tokár tvrdí, že polícia prišla do obce včera v ranných hodinách. Muži zákona údajne napadli Rómov. Zranených má byť podľa jeho slov asi 13 ľudí.

"Keď uvidíte ich telá je to hrôza. Majú pomliaždeniny. Po nohách, po lýtkach ich bili, kopali im do nôh" povedal Tokár pre Gipsy Television.

Podľa našich informácií polícia odmieta tvrdenia, že by Rómom spôsobila zranenia. Vedenie Krajského riaditeľstva Policajného zboru už dnes malo tlačovú besedu, kde poprelo všetky obvinenia. Podľa riaditeľa KR PZ v Košiciach Juraja Leška, polícia neeviduje žiadne podané trestné oznámenie ani sťažnosť na zásah policajtov.

O 13-tej hodine sa v obci Vrbnica uskutoční tlačová beseda. Zvolal ju líder rómskej politickej strany František Tanko. Podľa neho by sa tam malo stretnúť až tisíc Rómov. Polícia preto podľa našich informácií pripravuje bezpečnostné opatrenia. 


Obyvatelia Vrbnice prišli na avizovanú tlačovú besedu
SÚVISIACI ČLÁNOK: VRBNICA: Rómovia zvažujú podať hromadné trestné oznámenie. Postup policajtov prešetrí inšpekcia Ministerstva vnútra.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.