AKTUÁLNE: Na rómsky pochod v Bratislave je polícia pripravená

ilustračné foto AP

Bratislava 21. septembra 2011 (Gipsy Television/ Daniela STRELKOVÁ) - V súvislosti s dnešným zhromaždením pod heslom „Upozornenie na neriešenie problémov v osadách" je polícia pripravená napomôcť Mestskej polícii pri zabezpečovaní verejného poriadku, ochrany života, zdravia a majetku občanov v mieste konania sa zhromaždenia ako aj v uliciach počas pochodu. Pre Gipsy Television to uviedla hovorkyňa KR PZ v Bratislave Tatiana Kurucová. 

Podľa uvedeného oznámenia sa zhromaždenie bude konať v čase od 12.00hod do 16.00hod, pričom cieľovou stanicou má byť Predstaničné námestie v Bratislave. Odtiaľ sa majú zhromaždení organizovane presunúť na Hodžovo námestie, z Hodžovho námestia pôjdu následne cez Palisády na Zámockú ulicu, kde by sa malo konať samotné zhromaždenie.


"Tak ako aj pri iných ohlásených zhromaždeniach, aj pri tomto bude polícia postupovať v súlade so zákonom. Polícia je na zhromaždenie a pochod zodpovedne pripravená, v tejto súvislosti prijala opatrenie bezpečnostného charakteru. Do opatrení je vyčlenených niekoľko desiatok policajtov, či už z radov poriadkovej, dopravnej ako i kriminálnej polície.  S obmedzeniami v doprave v centre mesta zatiaľ nerátame, samozrejme sme pripravení riešiť situácie operatívne, podľa vývoja bezpečnostnej situácie. Za poriadok v meste je v prvom rade v zmysle zákona o zhromažďovacom práve zodpovedná obec, to znamená mestská časť, ktorá zhromaždenie povolí. Pri zachovávaní verejného poriadku sme však pripravení spolupracovať so splnomocneným zástupcom obce, Mestskou políciou, ako aj samotným organizátorom tohto podujatia. Pevne veríme, že účastníci tohto stretnutia prídu do hlavného mesta za účelom uvedeným v oznámení tohto zhromaždenia sa a nebudú sa dopúšťať páchania akéhokoľvek protiprávneho konania. V prípade, ak by ktokoľvek narušil verejný poriadok v meste, sme pripravení v súlade so zákonom zasiahnuť, použiť potrebný sily a prostriedky na obnovenie verejného priadku," uviedla pre Gipsy Television Tatiana Kurucová.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.